Montáž uzavřeného zahradního altánu s pultovou střechou

Montáž uzavřeného zahradního altánu s pultovou střechou

Pan David se na nás obrátil s požadavkem na dřevěný altán, postavený v dosti svažité zahradě. Po prohlídce a zaměření místa naším technikem Vítkem, ale byl doporučen montovaný zahradní domek nebo v případě, že bude zákazník trvat na altánu, tento altán zcela uzavřít. V horní části zahrady je dosti větrno a otevřený, dřevěný altán by byl asi málo využívaný. Zákazník se s technikem domluvil na uzavřeném zahradním altánu s pultovou střechou. A protože my altány stavíme často a máme v tom praxi, byli jsme rádi.

Pan David si pro tento zahradní altán připraví štěrkové podloží ohraničené betonovým obrubníkem. Po odsouhlasení cenové nabídky byla zakázka předána do výroby. 

K uzavřenému zahradnímu altánu jsme přiobjednali:

  • střešní krytinu z EPDM folie
  • plastový okapový svod
  • podlahu ze smrkových palubek
  • ventilační mřížky
  • povrchovou úpravu
  • jednokřídlé prosklené dveře
  • dvě otevíratelná a současně výklopná okna

V domluveném termínu jsme započali se stavbou uzavřeného zahradního altánu. Na zhutněné štěrkové podloží jsme přichystali podlahový rošt z impregnovaných smrkových hranolů, který jsme doplnili podlahou ze smrkových palubek o síle 19mm. Při stavbě samotného altánu jsme využili systém rohového spoje Space Plus, který zajišťuje větší užitný prostor uvnitř a pružnější pohyb stěnovnic. Tento systém jsme využili i u střešních trámů pod dřevěným záklopem. Díky dvěma oknům a proskleným dveřím je uvnitř altánu zajištěno dostatek přírodního světla.  

Střešní krytina je u plochých střech téměř výhradně používána EPDM folie a to v celku. Tvoří souvislou vanu s průchodkou v rohu. Tato průchodka slouží k odtoku vody ze střechy do okapního systému. Uzavřený altán jsme ještě vybavili větracími mřížkami z důvodu zajištění optimální vlhkosti uvnitř hlavně v zimním období. 

Všechny dřevěné prvky jsme pečlivě natřeli impregnací a silnovrstvou lazurou v odstínu lískový ořech.

Uzavřený zahradní altán jsme stavěli na štěrkové podloží ohraničené obrubníkem
Povrchovou úpravu jsme provedli silnovrstvou lazurou v odstínu lískový ořech
Zahradní uzavřený altán jsme doplnili podlahou ze smrkových palubek
Systém rohového spoje Space Plus zajišťuje větší stabilitu a pružnost jednotlivých stěnovnic, my ho použili i na střešních trámech
Okna zahradního altánu se dají otvírat klasicky nebo vyklápět
Pultová střecha zahradního altánu je instalována v mírném sklonu z důvodu odtoku dešťové vody
Do uzavřeného altánu jsme instalovali dvě okna a prosklené dveře zajišťující dostatek světla
V jednom rohu pultové střechy je průchodka pro okapní systém