Montáž uzavřeného zahradního altánu v meditační zahradě

Montáž uzavřeného zahradního altánu v meditační zahradě

Na naši společnost se obrátili majitelé velmi pěkné meditační zahrady s požadavkem na instalaci uzavřeného zahradního altánu. Aby altán byl ve vzrostlé zahradě vidět, ale zároveň hezky zapadl do prostoru, barevná kombinace byla zvolena v bílo-zelené barvě. Bílé stěny, zelená okna a zelený asfaltový šindel na střechu.

Jako základ pro zakázku jsme zvolili uzavřený zahradní altán Veronika, který má v průměru cca 3 metry. Do altánu se vstupuje dvoukřídlými dveřmi a zasklení dveří i otevíratelných oken je provedeno dvojitým izolačním sklem.

Na výrobu zahradního altán jsme použili:

  • smrkové palubky - stěny, podlaha a prkenný záklop
  • asfaltový šindel - střecha
  • smrkové impregnované hranoly - podlahový rošt
  • izolační dvojsklo - zasklení oken a dveří


Na výrobu zahradního altánu jsme použili dokonale opracované smrkové palubky. Mírná úprava byla provedena u oken, které byly v horní části vyrobeny do oblouku.

Stavba altánu byla velice jednoduchá. Na truhlárně bylo předmontováno sedm obvodových stěn, dvoukřídlé dveře a střešní konstrukce altánu. Na lakovně byly stěny natřeny bílou krycí barvou Xyladecor Oversol 2v1, okna barvou zelenou.

Altán jsme dodávali včetně dřevěné podlahy pod kterou jsme zároveň vyrobili podlahový rošt z impregnovaných smrkových hranolů. Dřevěný rošt ochrání podlahu před přímým kontaktem se zemí a nedojde tak k její předčasné hnilobě. Zároveň je dřevěná podlaha chráněna před napadením dřevokaznými houbami.

Protože uzavřený zahradní altán je dostatečně těžký, nemusí se k podkladu nijak kotvit. Na konstrukci střechy byl položen palubkový záklop, podkladový pás Ondutiss Strong a asfaltový šindel v zelené barvě. Střecha altánu nebyla zakončena okapovým svodem, zadavatel si ho nepřál.

Stavba altánu probíhala velice rychle z předmontovaných obvodových stěn
Střecha altánu byla pokryta zeleným asfaltovým šindelem.
Bílý zahradní altán vypadá ve vzrostlé zahradě velice hezky
Zahradní altán v zahradě se vzrostlými stromy  neměl okapové zakončení střechy.
Zasklení oken a dveří altánu bylo izolačním dvojsklem
Altán jsme dodali včetně podlahy a podkladového roštu