Montáž zahradní chaty Freddy s prostorným bočním zastřešeným přístřeškem

Montáž zahradní chaty Freddy s prostorným bočním zastřešeným přístřeškem

Při stavbě chaty na víkendové bydlení máte několik možností. Buď si postavíte klasickou zděnou chatu, která ale bývá velmi drahá, nebo se poohlédnete po levnější variantě ve formě dřevěné zahradní chaty. V naší nabídce máme zahradní chaty, ze kterých si vybere úplně každý. Nabízíme jak montované chaty s jednou místností,  tak chaty větší s přístřeškem nebo dokonce i vícepatrové obytné chaty.

Pan Petr si z naší nabídky vybral zahradní chatu Freddy z impregnovaného smrkového dřeva. Díky impregnaci má chata prodlouženou životnost, protože je chráněna před plísněmi a dřevokaznými škůdci. Chatu Freddy je možné postavit v dispozici, kterou vidíte na obrázcích níže nebo je možné chatu postavit zrcadlově. Chatu jsme objednali u dodavatele, na naší lakovně napustili impregnací a se zákazníkem domluvili termín montáže.

Zákazník si k chatě Freddy přiobjednal:

  • střešní krytinu - asfaltový šindel
  • podlahu z kompozitních prken
  • okapový systém

Montáž zahradní chaty s bočním přístřeškem

V domluveném termínu na místo montáže vyrazila naše montážní parta, která s sebou samozřejmě vezla kromě samotné chaty i přiobjednanou podlahu, střešní krytinu a veškerý instalační materiál. Z důvodu nerovnosti terénu byly pro ukotvení chaty do země zvoleny zemní vruty. Ty se vyznačují svým snadným a rychlým zavrtáním do země bez nutnosti betonování. Na zemní vruty byly následně položeny impregnované podkladní hranoly. Na hranoly byl sestaven podkladní rošt a na něj už přišlo postavit celý zbytek chaty, včetně uzamykatelných dveří a okna.

Na střechu zákazník volil asfaltový šindel v provedení černý obdélník. Střechu jsme po okrajích oplechovali a na zadní stranu střechy připevnili okap pro odvod dešťové vody.
Zákazník si ještě objednal dřevěnou podlahu z kompozitních podlahových prken. Podlaha byla po dokončení montáže zametena, aby byla stavba předána ve stavu, kdy je možné její okamžité užívání.

Zrcadlově otočená víkendová chata Anton
Součástí chaty je prostorný přístřešek
Chata s přístřeškem byla postavena na zemní vruty
Chata je postavena s palubek o síle 40 mm
Podlaha chaty byla montována z kompozitních prken
Boční strany víkendové chaty byly oplechovány
Jako střešní krytina byl použit asfaltový šindel černé barvy
Zadní strana střechy na kterou bude připevněn plechový okapový žlab
Na plechový okapový žlab bude připevněn okapový svod pro odvod dešťové vody ze střechy chaty
Okapový svod s odbočkou do sudu dle požadavku zákazníka.
Na boční stranu obytného přístřešku bylo namontováno zábradlí.
Úklid podlahy naším pracovníkem před předáním chaty do užívání.