Montáž zahradní chaty na terase v pátém patře

Montáž zahradní chaty na terase v pátém patře

Pan Filip si z nabídky našeho katalogu zahradních chat vybral chatu Kris a požádal nás o její montáž. Zajímavostí bylo, že zahradní chata se montovala na terase pětipatrového domu.

Tato poslední terasa nebyla zastřešena a pan Filip chtěl chatu přes léto využít jako domeček na hraní pro děti, přes zimu do ní uloží zahradní dřevěný nábytek a tím ho ochrání před nepříznivým počasí. Takže chata bude mít využití celoročně.

K základnímu vybavení montované chaty jsme ještě objednali:

  • základový rám
  • střešní krytinu
  • dřevěnou podlahu
  • ventilační mřížky
  • zavětrovací set
  • povrchovou úpravu

Původně měl pan Filip ještě požadavek na úpravu dveří, které chtěl celé prosklené, ale to si nakonec z důvodu bezpečnosti dětí při hraní rozmyslel.
Chatu jsme objednali u dodavatele a po jejím dodání ji na lakovně povrchově ošetřili třemi nátěry lazurou Xyladecor Classic v odstínu dub.

Po vynesení celé, ale rozebrané chaty do pátého patra se mohlo začít s montáží. Nejprve byl sestaven základový rám z impregnovaného hranolu.
Samotná montáž chaty byla velmi rychlá, protože jednotlivé bočnice z 28 mm silného smrkového dřeva do sebe perfektně zapadají.

Střešní palubkový záklop jsme doplnili o podkladový pás Ondutiss Strong a střešní krytinu Onduline-Pergola Roof. Do vnitřku chaty jsme položili podlahu.

Poslední akcí montáže bylo vsazení větracích mřížek pro zajištění optimálního větrání uvnitř chaty a zajištění chaty zavětrovacími sety. Tyto sety zajišťují stabilitu dřevostavby tam, kde není možnost jejího kotvení k podkladu.

Chatu jsme před montáží povrchově ošetřili lazurou v odstínu dub
Stěny chaty  se montují z jednotlivých smrkových  prken, do kterých jsou vyřezány zámky.
Chatu jsme doplnili o ventilační mřížky, které celoročně zajišťují optimální klima uvnitř chaty
Chatu Kris jsme doplili o dřevěnou podlahu povrchově ošetřenou v odstínu dub jako celou chatu
Zavětrovací set zajistí stabilitu chaty , která není kotvena do podkladu