Montáž zahradní chaty Torkel v chatové oblasti nedaleko Prahy

Montáž zahradní chaty Torkel v chatové oblasti nedaleko Prahy

Pro našeho zákazníka Miloně jsme objednali u holandského dodavatele Tuindeco víkendovou chatu, která ho z naší široké nabídky zaujala nejvíce. Chata Torkel se skládá z jedné větší místnosti a přední zastřešené verandy. Je vyrobena ze severského smrku a její rozměry jsou 4,2 x 7 metrů. Chata se vyznačuje netradičním tvarem střechy. Na boční straně je jedno velké trojdílné okno a do vnitřku se vstupuje dvoukřídlími, prosklenými dveřmi. Chata je v základním provedení bez podlahy, střešní krytiny a není povrchově upravená.  Právě tato zahradní chata se výborně hodí do chatové oblasti k víkendovým pobytům v přírodě. 

Doplňky pro chatu Torkel objednané zákazníkem

  • střešní krytina v provedení černý obdélník
  • nátěr silnovrstvou lazurou Xyladecor
  • dřevěná podlaha do vnitřních prostor chaty
  • montáž zahradní chaty na klíč

Montáž zahradní chaty v chatové oblasti

Před samotnou montáží jsme chatu na lakovně ošetřili požadovaným nátěrem silnovrstvou barevnou lazurou. Následně naši montéři chatu naložili do auta a v předem domluveném termínu brzy ráno vyrazili k zákazníkovi, aby montáž zvládli pohodlně v průběhu jednoho dne. 

Před samotnou montáží bylo nutné na zahradě vytvořit zpevněnou plochu, na kterou přijde montovat samotná chata. Zákazník zvolil zámkovou dlažbu a na zahradě si sám vytvořil plochu v požadovaných rozměrech 5 x 7 metrů.

Zahradní chata Torkel je dostatečně těžká a stabilní a není tedy nutné ji pevně kotvit k podkladu. Zámková dlažba navíc perfektně odvádí vodu a tak nebylo nutné pod chatu stavět základový rám, který by chatu chránil od zemní vlhkosti.

Chata Torkel má velkou zastřešenou terasu, kterou lze využít pro posezení při deštivém počasí
Chata byla na kamionu dopravena do areálu naší firmy
Rozbalení dovezené chaty na lakovně
První nátěr silnovrstvou lazurou
Chata byla postavena na zámkovou dlažbu připravenou zákazníkem
Do chaty se vstupuje dvoukřídlými prosklenými dveřmi