Montáž zahradní chaty Vigdis v chatové oblasti nedaleko Prahy

Montáž zahradní chaty Vigdis v chatové oblasti nedaleko Prahy

Pro našeho zákazníka Miloně jsme objednali u holandského dodavatele Tuindeco víkendovou chatu Vigdis, která ho z naší široké nabídky zaujala nejvíce. Tato chata se skládá z jedné větší místnosti a přední zastřešené verandy a její rozměry jsou  6 x 4,2 metru. Je vyrobena ze severského smrku. Chata se vyznačuje netradičním tvarem střechy i svým univerzálním použitím. Na boční straně je jedno velké trojdílné okno a do vnitřku se vstupuje dvoukřídlími, prosklenými dveřmi. Na zahradě je možné ji využít nejen jako sklad zahradního náčiní a jízdních kol, ale je možné ji umístit třeba i do chatové oblasti a užívat ji jako víkendové místo na přespání. Chata v základním provedení nemá podlahu, střešní krytinu, ani povrchově upravené dřevo, ale je možné tyto doplňky doobjednat.

Doplňky pro zahradní chatu objednané zákazníkem

  • střešní krytinu v provedení černý obdélník
  • nátěr silnovrstvou lazurou Xyladecor
  • dřevěnou podlaho do vnitřních prostor chaty
  • montáž zahradní chaty na klíč

Montáž zahradní chaty na zákazníkově zahradě

Před samotnou montáží byla chata u nás na lakovně opatřena požadovaným nátěrem silnovrstvou barevnou lazurou. Následně naši montéři chatu naložili do auta a v předem domluveném termínu brzy ráno vyrazili k zákazníkovi, aby montáž zvládli pohodlně v jednom dni.

Před samotnou montáží bylo nutné na zahradě vytvořit zpevněnou plochu, na kterou přijde namontovat samotná chata. Zákazník zvolil zámkovou dlažbu a na zahradě si sám vytvořil plochu v požadovaných rozměrech 6 x 4,2 metru.
Zahradní chata Vigdis je dostatečně těžká a stabilní a není tedy nutné chatu do země žádným způsobem kotvit. Zámková dlažba navíc perfektně odvádí vodu a tak nebylo nutné podlahu stavět ani na základový rám, který by chatu chránil od zemní vlhkosti.

Chata Vigdis má velkou zastřešenou terasu, kterou lze využít pro posezení při deštivém počasí
Chata byla na kamionu dopravena do areálu naší firmy
Rozbalení dovezené chaty na lakovně
První nátěr silnovrstvou lazurou
Chata byla postavena na zámkovou dlažbu připravenou zákazníkem
Do chaty se vstupuje dvoukřídlými prosklenými dveřmi