Montáž zahradní dřevostavby na vyvýšené terase z finské borovice

Montáž zahradní dřevostavby na vyvýšené terase z finské borovice

Naši firmu oslovil pan Petr s požadavkem o zhotovení zahradního domku se zastřešeným posezením na svoji zahradu. V nabídce máme takových domků několik, ale vzhledem k rozměrům žádný zákazníkovi nevyhovoval.

Po obhlídce místa a zaměření prostoru technik Jan vyhotovil grafický návrh včetně cenové kalkulace. V ceně zakázky byla zahrnuta i demontáž původního, zahradního domku s následnou úpravou terénu tj. rozhrnutí cca 2m3 zeminy. S návrhem i cenou neměl zákazník žádný problém a zakázka byla předána do výroby. 

Řešení zahradní dřevostavby včetně terasy

  • dřevěná terasa se schodem o rozměrech 730 x 295 x 43 cm
  • dřevěný domek o rozměru 300 x 275 x 230 cm
  • zastřešené posezení o rozměru 400 x 275 x230 cm

Terasa se schodem byla vyrobena na naší truhlárně z tvrdého dřeva finské borovice a domek ze dřeva smrkového, kdy síla jednotlivých prken byla 28 mm. Zahradní domek má dvoukřídlé, částečně prosklené dveře a protože ho zákazník chce používat k úklidu zahradního nářadí, nebylo třeba do něho komponovat ještě okno.

Zastřešené posezení má jednu boční stěnu krytou komůrkovým polykarbonátem o síle 10 mm vsazeným do masivního dřevěného rámu. Celá stavba má pultovou střechu překrytou střešní krytinou - EPDM folií.

Montáž zakázky započala stavbou roštu z tlakově impregnovaného dřeva na závrtné zemní vruty BAYO.S (nebylo potřeba hutnit terén). Konstrukce z tlakově impregnovaných hranolů byla obložena finskou borovicí. 

Na terasu byl postaven zahradní domek s krytým posezením jehož povrchová úprava byla zákazníkem zvolena v podobě silnovrstvé lazury v kaštanovém v odstínu.

Pod zahradní dřevostavbu byla nejprve zbudována terasa s jedním schodem z finské borovice
Prostor pro stavbu musel být upraven - původní domeček demontován a rozhrnuto cca 2 m3 zeminy
Grafický návrh řešení dřevěného domku s posezením
Dřevěný domek posazen na terasu s jedním schodem vyrobenou z finské borovice
Řešení terasy naším technikem
Boční strana posezení je kryta polykarbonátovou stěnou
Zahradní domek s posezením má pultovou střechu a dvoukřídlé, částečně prosklené dveře