Montáž zahradní pergoly Linda 29 na dvojitý betonový úchyt "H"

Montáž zahradní pergoly Linda 29 na dvojitý betonový úchyt "H"

Pan Vladimír se na nás obrátil s požadavkem na zhotovení zahradní kryté pergoly postavené na zahradě u bazénu. Při budování bazénu s pergolou již počítal a zároveň s terénními úpravami a širokým chodníkem spojující dům s bazénem nechal vydláždit i prostor 6 x 4,5 metru pod zamýšlenou pergolu. Pergola Linda 29, kterou si zákazník vybral patří v naší nabídce k největším. Lze volit se zastřešením nebo bez.

Pergoly Linda vyrábíme z lepených smrkových hranolů BSH se stojkami o průřezu 12 x 12 cm. Standardně je nabízíme bez povrchové úpravy, protože co zákazník, to jiný požadavek na barevné provedení.

Střecha pergoly je kryta komůrkovým polykarbonátem o síle 8 mm. Komůrkový polykarbonát je naprosto dostatečná střešní krytina na všechny typy zastřešených pergol. Polykarbonát má dvě rozdílné strany. Jedna strana je vybavena ochranou proti UV záření, které je škodlivé jak pro člověka, tak i pro polykarbonát. Tato ochranná vrstva zabrání proniknutí ultrafialového záření do pergoly a zároveň polykarbonát chrání před zkřehnutím vlivem právě UV záření od slunce.

Ačkoli je pergola samostojná, je nutné stojky k zemi pořádně připevnit.

Zahradní pergolu lze kotvit na:

  • zemní vrut
  • podlahový úchyt
  • zatloukací trn
  • dvojitý betonový úchyt

Zvolený typ kování se samozřejmě odvíjí od velikosti pergoly, jejího umístění (závětrná, krytá strana), ale také na typu podkladu (dlažba, štěrk). U většiny kování je zabráněno k nechtěnému kontaktu dřevěných pergolových stojek se zemí a výrazně se tak prodlužuje jejich životnost.

Zmíněnou pergolu jsme kotvili na dvojitý betonový úchyt "H", okraje polykarbonátu zakončili hliníkovými lištami a doplnili ji o plastový okapový set v hnědé barvě.

A jak zhodnotit práci našich truhlářů, lakýrníků a montážního týmu? V podstatě jednoduchá a velmi zdařile provedená zakázka.

Kotvení největší  pergoly Linda 29 na betonový úchyt H
Konstrukce pergoly je vyrobena z lepených BSH hranolů ze smrkového dřeva
Střecha pergoly je v mírném sklonu, nižší strana obvykle doplněna okapem
Povrchovou úpravu dřeva pergoly si zákazník vybral v odstínu ořech
Nižší stranu pergoly jsme doplnili o plastový okapový set v hnědé barvě
Strany polykarbonátu zakončeny hliníkovými lištami proti pronikání vody do komůrek polykarbonátu