Montáž zahradní terasy z exotické dřeviny Bangkirai

Montáž zahradní terasy z exotické dřeviny Bangkirai

Oslovil nás pan Jiří, že by se svou paní rádi renovovali vydlážděnou venkovní terasu. Požadavek měli na vhodnou exotickou dřevinu. Vybrali jsme z nabídky nakonec již osvědčenou tvrdou dřevinu Bangkirai. Její světle hnědá barva časem dostane příjemnou patinu, kterou si ve finále i zákazník přál. Pokud by chtěl co nejvíce zachovat původní barevný vzhled terasy, bylo by nutné dřevinu natírat oleji k tomu určenými, například Flügger, alespoň dvakrát ročně.

Exotická dřevina Bangkirai si velkou oblibu získala hlavně svými vlastnostmi, mezi které patří zejména tvrdost, trvanlivost a příjemný vzhled s širokou škálou barevných odstínů od žluté až po tmavě červenohnědou. V podstatě se jedná o jednu z nejodolnějších dřevin, která se vykazuje vysokou odolností vůči plísním a hmyzu.

Na zahradní terasu bylo třeba

  • oboustranně drážkované exotické dřevo
  • podložní hranol z Bangkirai
  • spojovací materiál
  • nerezové vruty pro kotvení roštu

Montáž terasy z exotického dřeva

Rozměr realizované terasy je 795 x 305 cm. Na plochu terasy jsme nejprve kotvili nosný rošt vyrobený rovněž z tvrdého exotického masivu. Hranoly 45 x 70 mm mají na sobě také drážkování pro odvod vláhy a vysrážené vlhkosti. Jednotlivé přířezy jsme kotvili za pomoci nerezových vrutů. I schody u vstupu do domu jsme obložili dřevem, dlažbu na nich jsme zachovali, abychom nepoškodili hydroizolaci domu. Výškově jsme vše upravili tak, aby byl zákazník maximálně spokojen. K terase jsme ze dvou stran vyrobili ještě dvě samostatné podlážky, které se dají posouvat a nahrazuji schod. 

Ve finále jsem předali terasu jakou si manželé představovali a s naší prací a výsledkem byli velmi spokojeni.

Terasu jsme vyrobili na přání zákazníka z exotické dřeviny Bangkirai
Na původní terase byla položena dlažba, kterou si zákazník přál ponechat. Na dlažbu naši montážníci instalovali nejprve nosný rošt z tvrdého masivu
Výškový rozdíl jsme snížili na dvou stranách pomocí  dvou posuvných schodů vyrobených rovněž z tvrdé dřeviny
Grafický návrh nové terasy zpracovaný  technikem Janem
K terase jsme z exotického dřeva vyrobili ještě dvě posuvné podlážky které imitují schod
Hotová terasa z exotického dřeva Bangkirai disponuje širokou škálou barevných odstínů
Tvrdým dřevem jsme obložili i dva betonové schůdky do domu