Montáž zahradních chat a dřevěných altánů pro rekreační středisko

Montáž zahradních chat a dřevěných altánů pro rekreační středisko

A tak jak děláme zakázky malé a jednoduché, které jsou rychle hotové, děláme i zakázky velkého rozsahu, které zaberou několik týdnů někdy i měsíců. A takovou zakázkou byla montáž zahradních chat a altánů do rekreačního střediska v krásné přírodě v Podkrkonoší.

Obrátil se na nás majitel rozsáhlého pozemku s požadavkem na montáž několika chat, které si vybral z našeho katalogu. Zároveň požádal o výrobu několika altánů, kterými by chtěl doplnit a zpříjemnit rozsáhlý areál, aby rekreanti měli kde odpočívat.

Vybrané zahradní chaty jsme objednali u zahraničního dodavatele a sami začali pracovat na výrobě altánů. A protože se jednalo o velkou zakázku složenou z několika různých prvků (chaty a altány), vypravil se technik Vítek k zákazníkovi, aby si prohlédl celý areál a zjistil další požadavky. Zjistil, že pod chaty má již zákazník připravený podklad. Některé budou postaveny na zámkové dlažbě, některé na betonové desce.

Zahradní chaty objednané pro rekreační středisko:

Tyto zahradní chaty jsou v základním provedení dodávány bez podlahy, střešní krytiny a povrchové úpravy. Všechny tyto tři volitelné prvky si zákazník u nás dodatečně objednal.

Co se týká dřevěných altánů zákazník vybral zastřešený, šestiboký pavilon z tlakově impregnovaného dřeva s průměrem 320 cm. Průměr včetně přesahu střechy je 380 cm. Zábradlí altánu tvoří 5 mříží s rozměrem 90 x 157 cm a tyto mříže jsou použity i v rozích pod střechou. Šestá strana je volná pro vchod. Stojky altánu jsou 7 x 7 x 210cm. Výška hřebene je 320 cm, výška bez střechy 208 cm. 

K chatám přivezených na kamiónu jsme přidali již vyrobené altány a z celou zakázkou se náš montážní tým vypravil do severních Čech. Na připravený podklad začala montáž jednotlivých chat. Do všech chat byly doplněny dřevěné podlahy a na střešní prkenný záklop položen podkladový pás Ondutiss Strong a střešní krytina Bardoline Top v červené barvě. Elektroinstalaci do jednotlivých chat si zajisti již objednavatel zakázky sám.

Nakonec přišla na řadu montáž dvou šestibokých altánů. Nerovnost terénu pod altány byla vyrovnána pomocí betonových dlaždic. Počasí montážnímu týmu přálo, ale i tak jen samotná montáž zabrala cca tři týdny práce a to od rána do večera.

Zahradní chaty jsme montovali v krásném prostředí severních Čech
Tyto chaty byly nejprve postaveny a až po té dodatečně povrchově ošetřeny
Nerovnost terénu pod dřevěným altánem jsme vyrovnali pomocí betonových dlaždic
Šestiboký, dřevěný altán je ve spodní části doplněn ozdobnými mřížemi
Detail konstrukce střechy altánu
Rekreační areál do kterého jsme montovali chaty a altány  leží v poklidném prostředí Krkonoš
Chaty jsme doplnili o červený střešní šindel, pod který jsme ještě položili podkladový pás Ondutiss Strong
Otevíratelná okna jsou zasklena izolačním dvojsklem 4-6-4
Menší a lehčí chaty jsme stavěli na podkladu ze zámkové dlažby
Pod chaty velké a těžké byl připraven podklad betonový
Do všech chat jsme doplnili dřevěné podlahy
Dřevěné chaty si majitel dovybaví vhodným, jednoduchým nábytkem a sezóna může začít
U všech chat jsou zasklené části pro zpevnění doplněny  dřevěnými latěmi
Ukončení zadní části sedlové střechy dřevěnými lištami
Detail kování na vyklápění oken
Elektroinstalaci si zajistil objednavatel od jiné firmy
Na výrobu chat je použito dřevo ze severského smrku
K chatám s širokým střešním přesahem budou dodatečně přistavěny terasy pro posezení venku
Detail střešního přesahu se štítovým zakončením