Montáž zahradního domku Björn se sedlovou střechou

Montáž zahradního domku Björn se sedlovou střechou

Naši firmu navštívil pan Jan a požádal o pomoc s výběrem nějakého šikovného zahradního domku na nářadí, který by měl stát v rohu zahrady. Po prolistování katalogu se rozhodl pro domek Björn. Domeček jsme objednali u holandského dodavatele. Kamionovou přepravou byl zahradní domek dopraven do areálu naší firmy. Na lakovně bylo veškeré dřevo ošetřeno bezbarvým impregnačním napouštědlem, které zajistí jeho dlouhodobou ochranu, ale zachová přírodní vzhled dřeva.

Při výrobě zahradního domku Björn jsou použity smrkové palubky o síle 28 mm. Domek je vybaven jednokřídlými dveřmi se skleněnou výplní a klasickou klikou a jedním oknem. Skleněné výplně dveří a okna jsou ze 4 mm silného skla a jsou vyztuženy dřevěnými latěmi proti snadnému rozbití. 

Zahradní domek Björn je v základním provedení dodáván

  • bez podlahy
  • bez střešní krytiny
  • bez okapových svodů a ventilačních mřížek
  • bez povrchové úpravy

Pan Jan chtěl pouze povrchovou úpravu a střešní krytinu - červený šindel.

Na místě instalace zahradní chaty zákazník v předstihu zabetonoval kovové kotvící patky. Na tyto patky náš montážní tým ukotvil základový rám z hoblovaných tlakově impregnovaných hranolů o průřezu 4,5 x 7 cm. Na takto připravený základ byly postupně umisťovány prkna s vyříznutými zámky, které do sebe dokonale zapadají. Montáž chaty je z toho důvodu snadná, ale i velmi rychlá.
Do určených míst byly v průběhu stavby umístěny rámy pro okno a dveře se zámkem.

Sedlová střecha chaty je vyrobena ze smrkových palubek, které do sebe též bezvadně zapadají. Na smrkové palubky byl nejprve položen podkladový pás Ondutiss Strong, na který byl následně položen asfaltový šindel v provedení bobrovka. Zákazník zvolil červenou barvu šindele.

Zahradní domek byl postaven na předem zabetonované kotvící patky.
Kamionová přeprava mezi námi a dodavatelem probíhá rychle a bez problémů.
Domek byl na lakovně napuštěn bezbarvým impregnačním nátěrem.
Přesah střechy nad přední částí je 80 cm.
Střechu si zákazník přál pokrýt šindelem v červené barvě.
Střecha v přední a zadní části zakončena krycí lištou.
Výplň dveří i okna je z jednovrstvého skla o tloušťce 4 mm doplněna dřevěnými latěmi, které jej zpevňují a brání tak k jeho jednoduchému rozbití.