Montáž zahradního domku Robert na zámkovce u rodinného domu

Montáž zahradního domku Robert na zámkovce u rodinného domu

Zákazník Slávek se na nás obrátil s poptávkou na menší zahradní domek se sedlovou střechou. Potřebuje další úložný prostor na svoje sportovní náčiní v podobě kol, koloběžek, lyží, bruslí a několika míčů. Stavba by měla být na zámkové dlažbě, na dvoře u rodinného domu. Technik Vítek zaslal zákazníkovi nabídku v podobě zahradního domku Robert. Tento domeček je bez oken, má pouze otevíratelné dvoukřídlé prosklené dveře, které jsou ideální pro ukládání sportovního náčiní.

K zahradnímu domku Robert jsme objednali  

  • dřevěná podlaha ze smrkových palubek o síle 18 mm
  • sada dvou ventilačních mřížek
  • střešní krytina v podobě asfaltové, červené bobrovky
  • povrchová úprava bezbarvou, tenkovrstvou lazurou

Zákazník se zaslanou nabídkou souhlasil a uhradil zálohovou fakturu. Zahradní domek na nářadí jsme objednali u dodavatele Tuindeco. Na naší lakovně jsme domek natřeli dle požadavku zákazníka a v předem domluveném termínu náš montážní tým provedl montáž u zákazníka.

Stavba domku probíhala poměrně rychle. Nejprve jsme na připravenou zámkovou dlažbu smontovali podkladový rošt ze smrkových hranolů. Celé stěny se pak montovaly z jednotlivých prken, do kterých jsou vyřezány zámky. Zámky do sebe perfektně zapadají a stěny jsou smontovány za chvíli. Při stavbě střechy se jedná také jen o jednoduché zapasování jednotlivých střešních palubek do připravených zámků. Na střešní záklop byl položen podkladový pás Ondutiss Strong a pomocí hřebíků do střešní krytiny připevněna bobrovka v červené barvě. 

Nakonec do domku položili podlahu a tím byla zakázka dokončena. Po nějakém čase si zákazník Slávek ještě přiobjednal okapový set Lindab Rainline včetně montáže. Tuto akci však již nemáme zdokumentovanou na fotografiích. 

Domeček na nářadí Robert je bez oken, má pouze  prosklené dvoukřídlé dveře
Zahradní domek Robert byl doplněn o palubkovou podlahu položenou na podkladovém roštu ze smrkových hranolů
Detail střešního záklopu z dokonale opracovaných smrkových palubek
Do jednotlivých prken stěn domku jsou vyřezány zámky. Zámky do sebe perfektně zapadají a stěny jsou rychle smontovány
Na pokrytí střechy byla použita červená bobrovka pod kterou byl ještě položen podkladový pás Ondutiss Strong a okraje střechy v přední i zadní části zakončeny dřevěným štítováním
Domeček na nářadí byl doplněn o podlahu položenou na roštu ze smrkových hranolů a postaven byl na zámkovou dlažbu zahradního dvorku
Povrchová úprava domečku byla provedena impregnací a tenkovrstvou bezbarvou lazurou