Montáž zahradního domku s bočním krytým přístřeškem

Montáž zahradního domku s bočním krytým přístřeškem

Náš zákazník pan Marek se k nám vrátil s požadavkem na podobnou realizaci jako v minulosti - potřebuje zahradní chatu s pultovou střechou na uskladnění drobného zahradního a sportovního vybavení. Pod montovaný domeček na nářadí bude mít připravenou vybetonovanou plochu v rohu pozemku. S technikem Vítkem se shodli na zahradní chatě Middelmodern s krytou teráskou. Dřevěný, zahradní domek jsme doplnili o mnoho příslušenství. 

Dřevěný zahradní domek jsme doplnili 

  • střešní krytina - celoplošná střešní folie EPDM
  • ALU olištování po obvodu střechy
  • okap a pozinkovaný svod vody
  • 2 páry ventilačních mřížek
  • podlaha ze smrkových palubek o síle 28 mm
  • povrchová úprava

Po potvrzení objednávky a uhrazení zálohové faktury jsme zahradní domek na nářadí objednali a dovezli do areálu. Na lakovně jsme jednotlivé dřevěné prvky před montáží pečlivě natřeli nejprve impregnací a po té tenkovrstvou lazurou Xyladecor Classic HP v odstínu antická pinie.

Stavba domečku na nářadí proběhla na připravenou základovou desku z betonu. Pod podlahu tak stačil jednoduchý nosný rošt z impregnovaných hranolů. Podlahu jsme zhotovili ze smrkových palubek o síle 28mm. V roubených rozích stavby jsme zpevnili konstrukci pružným zavětrováním pro případ silnějšího větru. Toto pružné spojení vrchní a spodní stěnovnice stále umožňuje mírný pohyb palubek při změnách vlhkosti vzduch v průběhu roku.

Pultovou střechu jsme doplnili o střešní krytinu - celoplošnou střešní folii EPDM s ALU olištováním po obvodu. Odvod dešťové vody ze střechy zajistí speciální průchodka v rohu střechy do pozinkovaného okapu.  

Zvláštním přáním zákazníka byla výměna běžných skel ve dveřích za mléčná dvouvrstvá skla Connex. Výměnu skel jsme provedli na místě při montáži.

Samotnou montáž mírně zkomplikovala malá sněhová nadílka, naštěstí přišla až po položení střechy, takže montáž mohla být dokončena v dohodnutém termínu.

Zasklení dveří jsme provedli v průběhu montáže dvouvrstvým sklem Connex v mléčné barvě
Montáž domku proběhla na přichystanou betonovou základovou desku
Middelmodern se skládá z uzavřeného domku o rozměrech 2 x 3 m
Zahradní domek má ještě zastřešený přístavek o velikosti 2 x 2 m
Ke zpevnění stavby jsme do rohů domku instalovali pružné zavětrování
Pro svod dešťové vody ze střechy byl domek doplněni o pozinkovaný okapový set
Na dovybavení domečku jsme přiobjednali dvě větrací mřížky na odvětrávání vnitřku domku
Na střešní záklop jsme položili celoplošnou střešní folii EPDM a po obvodu střechu olištovali hliníkovou lištou
Dvoukřídlé dveře domečku jsou v základním provedení zaskleny čirým sklem, na přání zákazníka jsme sklo vyměnili za neprůhledné, mléčné