Mříže Zuzana v atypickém rozměru vsazené do pergoly

Mříže Zuzana v atypickém rozměru vsazené do pergoly

Pan Hynek si u domu nechal postavit krásnou pergolu zastřešenou komůrkovým polykarbonátem. Ale trápilo ho, že je na rodinu z ulice pořád hodně vidět protože je pergola zcela otevřená. Požádal nás tedy, zda bychom si pergolu nezměřili a nevyrobili do ní mřížky. Ty by jednak odclonily prostor od vedlejší, rušné komunikace a zároveň by si je mohl nechat porůst nějakými pnoucími rostlinami a tím by si vytvořilo skutečné soukromí.

Dřevěné mříže, které vyrábíme jsou vhodné jako výplň pro pergoly, zahradní altány, do zástěn nebo  ke květinovým truhlíkům. Podle toho, kde mají být mříže použity, volí se i způsob spojování latí a to sbíjením nebo plátováním. U výroby dekoračních mříží se používá nýtování. Tyto mřížky my ale nevyrábíme.  Přesto je v naší nabídce najdete. 

Ozdobná mříž Zuzana:

  • plátovaný spoj latí
  • spoj latí jištěný kovovou sponkou
  • latě o rozměru 1,5 x 3 cm
  • dřevěný rám 4 x 4 cm

Protože se výrobou ozdobných mříží opravdu zabýváme naplno a máme na to potřebnou technologii i nástroje, navrhli jsme panu Hynkovi mříže ve stylu Zuzana. Tato pevná mříž je vyrobena s plátovaným spojem latí. To znamená, že latě o rozměru 1,5 x 3 cm jsou do sebe zafrézované a křížení latí je navíc pojištěné kovovou sponou. Takto vyrobená  mříž s velikostí oka 10 x 10 cm je vsazena do dřevěného rámu o rozměru 4 x 4 cm.

U některých mříží musela být horní část uzpůsobena do sklonu podle pergolové střechy, ale ani to pro nás nebyl problém. Mříže jsme vyrobili tak, aby na sebe jednoduše navazovaly.  

Povrchovou úpravu na lakovně jsme provedli základní impregnací a silnovrstvou lazurou Oversol 2+1 v odstínu meranti. 

Takto přesně na míru připravené mříže zbývalo jen pomocí nerezových vrutů přišroubovat na konstrukci pergoly a bylo hotovo.

Mříž Zuzanu jsme instalovali i mimo prostor  zastřešené pergoly
Mříž vyrobená přesně na míru a těsně pod střešní konstrukci
Mříže Zuzana jsme vyrobili v několika atypických rozměrech
Mříže mají odclonit rušnou komunikaci a vytvořit soukromí pro rodinu
Mříže do pergoly jsme připevnili nejen ze strany komunikace, ale i ze strany u domu aby prostor vypadal uceleně
Při výrobě mříži bylo třeba dodržet sklon zastřešené pergoly
Povrchovou úpravu mříží jsme provedli silnovrstvou lazurou v odstínu meranti
Mříž v rámu jsme přišroubovali na již hotovou pergolu