Netradiční oplocení pozemku dělícími stěnami v odstínu cedr

Netradiční oplocení pozemku dělícími stěnami v odstínu cedr

Pro oplocení pozemku můžete využít celou řadu různých řešení - z těch, kde je použito dřevo patří mezi základní varianty klasické plotové plaňky, impregnované plotovky nebo dřevěné dělící stěny. Všechny varianty vždy vyžadují uchycení na plotový sloupek, který tradičně bývá vyroben z hranolu o průřezu 7 x 7 nebo 9 x 9 cm. Paní Alice nás požádala, o oplocení pozemku, které by se vymykalo klasickému plotu a takhle to dopadlo :)

Návrh na netradiční řešení pro oplocení pozemku

Technik Jiří se telefonicky spojil s paní Alicí, aby zjistil jakou má představu o oplocení pozemku. Domluvil  si osobní návštěvu na pozemku, kde by mělo dojít k instalaci plotu a k upřesnění požadavků zákaznice. Na osobní schůzce proběhlo i přesné zaměření. Po návratu do kanceláře vytvořil grafickou vizualizaci plotu z upravených dělících stěn Modern, kterou zaslal zákaznici spolu s předběžnou kalkulací. Vyřešením některých připomínek a konečným schválení projektu zákaznicí mohl technik předat výrobní výkresy na truhlárnu.

Výroba plotu z dělících stěn

  • dělící stěny Modern s trojúhelníkovou dřevěnou mříží a rozměry 180 x 90 cm
  • masivní dřevěné sloupky 12 x 12 cm s rovným zakončením na obou stranách a s dutinou uvnitř
  • dekorativní zakončení sloupku Frank

Sloupky i ozdobné zakončení byly vyrobeny z dokonale ohoblovaného sušeného masivního dřeva. Hranoly na výrobu sloupku 12 x 12 cm byly sesazeny tak, aby uvnitř vznikla dutina.

Dělící stěny Modern vyrábíme standardně z pevného masivního rámu, do kterého je vložena výplň z třívrstvé biodesky o síle 19 mm. Do biodesky byla vložena mříž ze smrkových latí s plátovaným spojem s oky o velikosti 10 x 10 cm. Všechny dřevěné díly plotu byly následně přesunuty na naší lakovnu k provedení impregnace impregnačním napouštědlem Xyladecor a následně byl proveden nátěr tenkovrstvou lazurou Xyladecor Classic HP v odstínu cedr.

Montáž proběhla v domluveném termínu, kdy naši montéři dorazili na místo s autem naloženým jednotlivými díly plotu a předepsaným kováním. Poté provedli zabetonování kovových sloupků do země v určených rozestupech. Na kovové sloupky byly nasazeny dřevěné sloupky s dutinou. Ještě před nasazením sloupku byla dutina vyplněna montážní pěnou. Mezi sloupky byly na kovové úchyty "L" připevněny dělící stěny. Podle našich zkušeností patří tento typ spoje mezi velmi spolehlivé varianty. Po namontování všech dílců plotu byla hotová zakázka předána zákaznici.

Masivní plotový sloupek zakončen ozdobnou hlavicí.
Dřevěné dělící stěny Modern použity na oplocení pozemku.
Plotové zástěny spojeny s plotovými sloupky pomocí kovového úchytu
Dřevěné plotové sloupky nasazeny na kovové tyče původního plotu.
Ozdobná mříž vyrobená ze smrkových latí s plátovaným spojem o velikosti oka 10 x 10 cm