Oplocení stavební parcely dělícími stěnami Praktik

Oplocení stavební parcely dělícími stěnami Praktik

Naše ověřené dělící stěny praktik jsme použili při oplocení stavebního pozemku pana Václava v Praze.  Zákazník měl na pozemku uložen stavební materiál a důvody pro oplocení měl hned dva. Jednak aby nebylo na pozemek vidět a za druhé, aby se mu stavební materiál neztrácel. Jednalo se o stěny ve standartním rozměru 180x180cm.

Na oplocení parcely naši truhláři připravili

Dělící stěny Praktik jsou vyrobeny z dokonale vysušeného smrkového dřeva, které naši truhláři na dílně důkladně opracovali a ohoblovali, aby dělící stěna v pozdější fázi lépe absorbovala lazurovací nátěry. Tyto stěny ochrání zahradu před zvědavými pohledy sousedů nebo náhodnými kolemjdoucími. Do pevného dřevěného rámu 4 x 9 cm jsou vsazena smrková prkna. Mezi jednotlivými prkny se zachovává dilatační spára, aby dřevo při vyšší vlhkosti mělo prostor a nepraskalo. 

Nosné sloupky vyrobili truhláři ze smrkových hranolů o průřezu 9 x 9 cm s výškou 190 cm. Na lakovně jsme veškeré dřevo ošetřili nátěrem, který si zákazník zvolil. Jednalo se o známý Xyladecor Classic HP ve světlém odstínu modřín.

Při montáži plotu jsme použili hned dva druhy kování. Do betonové podezdívky jsme nosné sloupky kotvili na podlahové úchyty k302 a do terénu jsme používali ověřené zemní vruty s patkou ve tvaru U. 

Jak je patrné z fotografií, koncové stěny Praktik jsme upravovali na doměrek dle skutečnosti a uzpůsobovali jsme je k betonové podezdívce. Zákazník byl s naší prací velice spokojen.

Na oplocení stavebního pozemku jsme vyráběli dělící stěny Praktik v klasickém rozměru 180 x 180 cm
Povrchová úprava byla zákazníkem zvolena ve světlém odstínu modřín
Kotvení do terénu jsme používali ověřené zemní vruty s patkou ve tvaru U
Kotvení dělících stěn Praktik k podezdívce jsme prováděli na podlahové úchyty
Plotové sloupky jsme vyrobili ze smrkových hranolů o průřezu  9 x 9 cm, jejich výška byla 190 cm
Koncové stěny jsme upravovali na doměrek