Oprava zastřešení altánu a revize dětských herních prvků

Oprava zastřešení altánu a revize dětských herních prvků

Bezpečnost dětí při hraní na dětských hřištích je ten nejdůležitější parametr při návrhu dětského hřiště a jeho užívání ať na veřejných prostranství nebo ve školách a školkách. Ohledně bezpečného užívání, nás také oslovila řiditelka Ivana z jedné pražské MŠ, kde jsme v minulosti realizovali některé herní prvky a zahradní domky pro uskladnění hraček. Součástí zakázky byly také tři dřevěné, zahradní altány.

Revize herních prvků a oprava střechy altánu

  • oprava střechy u malé chaloupky
  • nově jsme opravili dračí hlavy
  • oprava zastřešení jednoho z altánů

Paní ředitelka měla požadavek ohledně opravy na zastřešení jedno z altánů, které jsou na jejich pozemku. Jednalo se o výměnu přířezů z tvrdého dřeva. Oproti původnímu dubovému zastřešení jsme využili možnost realizovat opravu z exotické dřeviny Bangkirai. Tato dřevina nemá v těchto zeměpisných šířkách přirozené nepřátele v podobě různých brouků a vydrží tak dlouhá léta. Nově upravené přířezy sice svítily novotou, ale časem dřevina získá patinu a výrazně se ke stávající barvě přiblíží. Tvrdé dřeviny nedoporučujeme natírat silnovrstvými nátěrovými hmotami, protože se barva oloupe. Ideální je nechat dřevinu v přírodní podobě, nebo napustit olejem, který je pro tvrdé dřeviny nejvhodnější.

I další herní prvky na dětské hřiště bylo nutné zkontrolovat. U několika z nich bylo zapotřebí menších oprav. Jednalo se o drobné přístřešky, kde dětem také zatékalo dovnitř. Proběhla i oprava dřevěné dračice, které jsme doplnily zase všechny hlavičky na své místo. Opravy jsme provedli tak, aby děti i provozovatel byli spokojeni. 

Revize, případná oprava všech herních prvků probíhá jednou za dva roky
Bezpečnost dětí při hraní na dětských hřištích je ten nejdůležitější parametr
I zastřešení jednoho z altánů bylo třeba opravit aby zbytečně nezatékalo dovnitř
Původní dubové zastřešení jsme vyměnili za exotickou dřevinu Bangkirai
Nové upravené přířezy z exotické dřeviny sice svítí novotou , ale časem dřevina získá patinu a výrazně se ke stávající barvě přiblíží
Tvrdé dřeviny nedoporučujeme  natírat silnovrstvými nátěrovými hmotami protože se barva oloupe