Když spojíte kvalitní řemeslnou práci, přírodní materiály a nápadité řešení prostoru, vznikne něco víc než jen zahradní posezení. A přesně takovou zakázku jsme měli možnost realizovat pro pana Rolanda. Zadání bylo jasné – vytvořit originální a praktické místo pro relaxaci u venkovního krbu.
A výsledek? Atypická dřevěná pergola Linda s lavicí doplněná dřevěnými mřížemi a spojená s původní zahradní dřevostavbou krásnými, ozdobnými oblouky. Takový estetický prvek je v podstatě vhodný do každé zahrady.
Celá konstrukce byla navržena tak, aby ladila se stávajícím zahradním prostorem a přirozeně navazovala na krb. Elegantní obloukové překlady dodaly pergole lehkost, přitom ji ale pevně drží se stávající dřevostavbou a tvoří dominantní prvek celého posezení. Strany pergolového posezení jsme doplnili o dřevěné truhlíky pro popínavé rostliny, které v budoucnu pergolu zahalí do zeleně a vytvoří tak příjemný stín.
Boční stěny zahradního posezení jsme doplnili o dřevěné mříže, které prostor opticky rozčleňují a zároveň poskytují soukromí. Dominantou celé pergoly je samozřejmě pohodlná lavice zasazená přímo mezi dřevěné sloupky – ideální místo pro večerní posezení u zapáleného krbu.
Veškeré dřevěné prvky byly vyrobeny z dokonale sušeného smrkového dřeva a ošetřeny lazurou na dřevo v teplém odstínu ořech, který zvýrazní kresbu dřeva a zároveň ochrání konstrukci před povětrnostními vlivy.
Toto atypické posezení je skvělým důkazem toho, že i malý kousek zahrady se dá proměnit v útulné místo pro odpočinek, grilování a setkávání s rodinou a přáteli. Pokud i vy přemýšlíte o tom, jak svůj venkovní prostor zútulnit a dodat mu nový rozměr, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám navrhneme pergolu, malý nebo velký altán nebo terasu přesně na míru vašim představám.