Pergolová konstrukce se zástěnami Modern napojená na zídku z červených cihel

Pergolová konstrukce se zástěnami Modern napojená na zídku z červených cihel

Zákazník Tomáš nás oslovil s požadavkem realizace venkovní pergoly s posezením a výhledem do jeho krásné zahrady. Celkový koncept pro pergolu s pultovým sklonem zastřešení byl s požadavkem zakomponovat stávající zídku z okrasných červených cihel. Zastřešená pergola o rozměrech 5 x 3 m bude mít zadní část vyplněnou smrkovými spárovkami. Zadní, dřevěná stěna krásně naváže na zděnou zídku a ochrání prostor před větrem nebo padajícím listí. Konstrukce pergoly byla naším technikem Janem navržena z lepených BSH smrkových hranolů. 

Řešení zastřešené pergolové konstrukce

  • stojky a pozednice - smrkový hranol 12 x 12 cm
  • ráhna - smrkový hranol 6 x 12 cm
  • vzpěry - smrkový hranol 6 x 12 cm
  • střešní záklop - palubka o síle 19 mm
  • dvě dřevěné zástěny Modern

Zákazník si ještě přiobjednal střešní krytinu v podobě asfaltového šindele v cihlově hnědé barvě a povrchovou úpravu v odstínu lískový ořech. Po podepsání závazné objednávky a uhrazení poměrné části faktury, jsme zakázku předali do výroby. 

V dopředu domluveném termínu proběhla realizace zakázky. Nejprve jsme do betonové podlahy posezení a zděné zídky okolo, instalovali kovové podlahové úchyty na chemickou kotvu. Do úchytů naši kolegové připevnili dřevěné stojiny pergoly. Stojiny v přední a zadní části pergoly spojili dřevěnými pozednicemi stejného průřezu.  Na pozednice se instalovali ráhna s oboustranným šikmým zakončením.

Na položený střešní záklop se hřebíky do střešní krytiny přichytil asfaltový šindel. Okraj střechy jsme olemovali okapnicí v hnědé barvě. Zadní část pergoly jsme vyplnili dřevěnou, ale rozměrově upravenou dělící stěnou Modern

Pan Tomáš byl s výsledkem práce montážního týmu velice spokojen.

Pergolová konstrukce povrchově ošetřena tenkovrstvou lazurou v odstínu lískový ořech
Grafické zpracování nabídky pro zastřešené posezení
Počítačové zpracování zakázky i s rozměry potřebnými pro výrobu
Zadní část pergoly vyplněna dvěma zástěnami Modern
Střecha byla zakončena okapnicí v hnědé barvě
Jako střešní krytina pergoly byl zvolen asfaltový šindel s rovným zakončením.