Použití dělících stěn Praktik na odstínění pozemku s bazénem

Použití dělících stěn Praktik na odstínění pozemku s bazénem

Zákazník, pan Zdeněk, si přál odstínit zahradu s bazénem od sousedního pozemku. Požádal nás o zpracování cenové nabídky na cca 20 metrů dlouhého dřevěného plotu s tím, že je zahrada poměrně svažitá a momentálně orámovaná plotem ze vzrostlých habrů. Tento živý plot chce odstranit a nahradit plotovými stěnami. Původní idea o spíše nižším plotu vzala za své. Nižší plot by nedostatečně zastínil prostor s bazénem. Nakonec jsme se dohodli na zástěnách z naší běžné produkce - dřevěné dělící stěny Praktik 180x180cm.

Při zaměření v místě jsme zjistili podrobnosti a doladili detaily. Zákazník si vybral odstín nátěru a protože souhlasil s finální nabídkou, mohli jsme přistoupit k realizaci. Po uhrazení nezbytné zálohy jsme v naší truhlárně zahájili výrobu.

Výroba dělících stěn Praktik

  • samostatně frézovaná smrková prkna o síle 19 mm a šířce 94 mm
  • silný rám ze smrkového dřeva o rozměru 40 x 99 mm

Veškeré dřevo použité na výrobu zástěn je perfektně vysušené a důkladně opracované našimi truhláři. Stěny se vyrábí technologií vsazováním jednotlivých prken do silného rámu. Celkem se pro zákazníka vyrobilo 11 kusů zástěn a 12 kusů plotových sloupků o průřezu 9 x 9 cm v horní části zakončených špičkou. Zakončení špičkou se používá proto, aby se na rovné ploše sloupku nezadržovala dešťová voda nebo sníh a tím nedocházelo k narušování struktury dřeva.

Povrchová úprava byla provedena na lakovně tenkovrstvou lazurou Xyladecor Classic HP v odstínu teak.

Instalace dělících stěn u zákazníka

V domluveném termínu odjel náš montážní tým s naloženým autem vším potřebným směrem na Plzeň. Původně jsme zvažovali montáž na zemní vruty, ale při odstranění živého plotu se půda v místě instalace zkypřila natolik, že zemní vruty nebylo možné použít. Sloupky jsme kotvili pomocí zabetonovaných kovových patek typu H. Betonování proběhlo v první den montáže, což byl pátek. Beton s patkami přes víkend dobře zatuhl a po víkendu jsme mohli montovat sloupky a stěny.  Naši kolegové do zabetonovaných patek upevnili pomocí vratových šroubů s matkami plotové sloupky a k těmto sloupkům za pomoci kovových úhelníků připevnili zástěny.

Výsledek splnil očekávání zákazníka, prostor zahrady a okolí bazénu je naším přičiněním přiměřeně skryto nechtěným pohledům zvenčí.

Celkem se vyrábělo a instalovalo téměř 20 metrů plotových zástěn
Prostor pro instalaci plotových zástěn původně zarostlí habry
Detail kotvení plotových zástěn na kovové patky typu
Povrchová úprava plných plotových zástěn byla  povedena v odstínu Teak
Instalace některých zástěn byla místy velmi natěsno
Bazén byl původně od sousedního pozemku  odstíněn habrovým porostem, který byl odstraněn
Plotové zástěny byly kotveny na kovové úchyty ve velmi svažitém terénu