Prostorná zahradní chata Gitte montovaná na zemní vruty

Prostorná zahradní chata Gitte montovaná na zemní vruty

Zákaznice Jana si z nabídky našeho e-shopu vybrala zahradní chatu Gitte s velkými prosklenými dveřmi pro pohodlný vstup. Zahradní chata bude postavena na pozemku v zahrádkářské kolonii. Protože paní bydlí v nedalekém městě, má v plánu ji v letním období využívat k pobytu na zahrádce, někdy i k přespání, aby se nemusela vracet do sluncem rozpáleného bytu. V zimě v ní bude mít uskladněny výpěstky ze zahrádky.

Zahradní chatu Gitte jsme objednali u dodavatele a na žádost paní Jany zakázku ještě o něco doplnily.

Zahradní chata Gitte s doplňky:

  • obvodový rošt z impregnovaných hranolů
  • dřevěnou podlahu pouze do chaty
  • povrchovou úpravu
  • střešní krytinu
  • okapový set

Po přivezení chaty v rozloženém stavu od dodavatele jsme nejprve provedli povrchovou úpravu. Dřevěné palubky o síle 28 mm jsme nejprve napustili impregnací proti hnilobě a plísni, po té vše natřeli lazurou v odstínu borovice.

Podklad pod chatu

Pro realizaci montáže platí, že je třeba připravit pevné podloží z betonu nebo zámkové dlažby, aby dřevostavba nebyla v přímém kontaktu s organickou zeminou. Paní Jana zvolila štěrkové podloží podpořené geotextilií. Na takto připravený podklad jsme začali s montáží chaty. Nejprve jsme si ze zemních vrutů BAYO.S připravili rovinu na kterou jsme položili rošt z tlakově impregnovaných smrkových hranolů. Gitte

Montáž zahradní chaty

Montáž chaty se sedlovou střechou proběhla velice rychle, protože se skládá z jednotlivých palubek, které do sebe dobře zapadají. Na střešní prkenný záklop jsme položili černý asfaltový šindel ve tvaru obdélníku a po stranách instalovali okapový systém.
Dřevěná podlaha ze smrkových palubek byla položena pouze do vnitřku chaty, nikoliv až pod střešní přesah před chatou. Tento prostor si zákaznice chce řešit dodatečně terasou ze zámkové dlažby.

Až bude prostor před chatou hotový, paní Jana má již u nás vybraný zahradní dřevěný nábytek z masivu, který s dřevostavbou bude skvěle ladit. 

Chatu Gitte jsme dodávali v  povrchové úpravě v odstínu borovice
Zahradní domek má sedlovou střechu v přední části prodlouženou o 70 cm
Chatu jsme montovali na zemní vruty a impregnovaný obvodový rošt
Stěny chaty jsou vyrobeny z 28 mm silného smrkového dřeva