Realizace dřevěné pergoly Linda 27 doplněná o ozdobnou mříž Zuzana

Realizace dřevěné pergoly Linda 27 doplněná o ozdobnou mříž Zuzana

Paní Lenka by si na své zahradě přála zastřešené posezení, kde by si v klidu mohla přečíst nějakou pěknou knihu nebo posedět s přáteli u skleničky vína. S technikem Janem si domluvila termín ohledně zaměření místa a doladění požadavku. Rozměrově, ale i typově se nakonec shodli na klasické, zahradní pergole Linda 27. Specifikem pro danou dřevostavbu bylo samotné její zastřešení.
Díky umístění pergoly do rohu dvou zdí a na jižní stranu Jan zákaznici doporučil teploreflexní polykarbonát. Předností tohoto materiálu je, že odráží značnou měrou UW záření a sluneční paprsky, netvoří se tak pod pergolou přílišné a nepříjemné horko.

Řešení zastřešeného posezení 

  • dřevěná pergola Linda č. 27
  • zastřešení polykarbonátem o síle 10 mm
  • pergola doplněna o ozdobné mříže Zuzana
  • střecha pergoly zakončena okapovým setem
  • povrchová úprava v odstínu dub

Po odsouhlasení objednávky a zaplacení zálohy, byla zakázka předána do výroby. Našimi truhláři byly nařezány pergolové stojky z BSH profilu 12 x 12 cm, pergolová ráhna i vzpěry. Veškeré dřevo bylo předáno na lakovnu k provedení povrchové úpravy. Dřevěné prvky byly napuštěny jedenkrát impregnací a dvěma nátěry tenkovrstvou lazurou v odstínu dub. 

Montáž pergoly Linda 27 u zákaznice Lenky proběhla v předem domluveném termínu. Podlaha pod pergolou byla seskládaná z dlaždic zakončených obrubníkem. V místech, kde se k podlaze kotvila pergola byly podbetonované betonové kvádry 50 x 50 cm. Do takto podbetonovaných dlaždic naši kolegové již mohli bezproblémově na chemickou kotvu připevnit podlahové kování.

Sestavená pergola byla doplněna v zadní části ozdobnou mříží Zuzana. Zastřešena byla teploreflexním polykarbonátem silným 10 mm v odstínu opál, který byl na pergolová ráhna připevněn přítlačnými terčíky s těsněním. Obvod střechy byl olemován krycí hliníkovou lištou a v zadní části byl instalován okapový systém s výklopnou odbočkou do sudu.   

Povrchová úprava pergoly Linda 27 byla provedena dvěma nátěry tenkovrstvou lazurou v odstínu dub
Původní prostor v rohu dvou zdí je ideální prostor pro stavbu pergoly
Podklad pod pergolou je seskládaná z dlaždic a celý prostor zakončen obrubníkem
Pergola je v zadní části doplněna dvěma ozdobnými mřížemi Zuzana o rozměrech 180 x 180 cm
Pultová střecha byla zakryta teploreflexním polykarbonátem o síle 10 mm
Na zastřešenou pergolu byl v zadní části  pultové střechy  napojen hliníkový  okapový systém s výklopnou odbočkou do sudu
Pergoly vyrábíme z dokonale vysušených smrkových hranolů