Realizace lávky se zábradlím a mola k bazénu z exotické dřeviny

Realizace lávky se zábradlím a mola k bazénu z exotické dřeviny

Byli jsme osloveni zákazníkem Šimonem, zda jsme schopni vyrobit a dodat menší molo k jezírku a lávku přes potůček. Obě tyto věci budou instalovány venku na zahradě a měly by být tedy vyrobeny  z tvrdé a hlavně na vlhkost odolné dřeviny. Zákazník dal na naše doporučení a vybrali jsme tak masiv z africké Massaranduby.

Dřevo tohoto stromu má výraznou sytou barvu s odstíny do tmavě červeno hnědé a je tmavší a tvrdší než-li je Mahagon. Dřevina dobře reaguje na zdejší klima a nemá zde své přirozené nepřátele, hmyz, jako ve své domovině. Dřevo je vhodné do vlhkého prostředí a je ideální i jako obložení okolo bazénů. I delší působení vody na toto dřevo na něm nezanechá žádnou změnu. 

Realizace zakázky z exotické dřeviny

  • lávka s jednostranným zábradlím
  • dřevěné molo ke koupacímu jezírku

Lávka, kterou jsme pro zákazníka vyráběli má bezbariérový přístup a je v mírně svažitém terénu. Šířka lávky je 110 cm a její celková délka pak 370 cm. Požadavek byl také, aby lávka nebyla rovná, ale kopírovala přístupovou cestu k domu, tedy mírně do oblouku. Kotvení samotného zábradlí bylo provedeno přes podlahový úchyt , závitové tyče a chemickou kotvu.

Stejným způsobem byla upevněna i základní část mola. Nejprve byl do betonové desky za pomoci nerezových vrutů připevněn smontovaný, dvojitý rošt z kompozitního podložního hranolu o rozměru 145 x 25 x 3000 mm. Na tento rošt pomocí závitových tyčí připevněno dřevěné molo.

Samotné molo vyrobené z Massaranduby má rozměry 300 x 230 cm s přesahem 50 cm nad vodní hladinou koupacího jezírka. 

Celkový vzhled jsme pak docílili napuštěním exotické dřeviny transparentním Flügger Olejem Classic.

Molo bylo vyrobeno z tvrdé exotické dřeviny
Dřevěná lávka navazující na chodník je široká 110 cm a dlouhá 370 cm
Lávka přes potok má bezbariérový vstup volně navazující na chodník kolem domu
Grafické zpracování lávky s jednostranným zábradlím na vzdálenější straně od domu
Pod molo ke koupacímu jezírku byl nejprve instalován podkladový rošt připevněný k betonové desce  pomocí nerezových vrutů
Koupací molo má vytažený přesah 50 cm nad vodní hladinu