Realizace zastřešené pergoly doplněné o ozdobné mříže Zuzana

Realizace zastřešené pergoly doplněné o ozdobné mříže Zuzana

Do našeho e-shopu přišel dotaz od pana Petra na pergolu Linda 28 a její individuální úpravu s montáží. Při telefonické konzultaci se zákazníkem jsme si dohodli návštěvu na místě. Zde nás čekala zahrada v rekonstrukci, jejíž součástí by měla být pergola navázaná na stěnu domu. Tato stěna však je obložená dřevěným obkladem s nepravidelným povrchem a ne zcela jasným pevným podkladem. Nakonec jsme se dohodli na řešení s těsnícím přechodovým plechem mezi domem a pergolou.

Po zpracování nabídky a ilustračních nákresů zákazník obratem pergolu objednal a zaplatil zálohovou fakturu, zbývalo pouze dořešit barevný odstín nátěru.

Vypracování návrhu řešení pro zastřešenou pergolu

  • stojiny: lepený hranol 120 x 120mm
  • pozednice a krokve: lepený hranol 60 x 160mm
  • šikmé vzpěry: lepený hranol 60 x 120mm
  • střešní krytina: plný polykarbonát - čirý
  • dřevěné mříže typu Zuzana

Povrchová úprava byla nakonec zvolena v podobě 1 x impregnace a 2 x tenkovrstvou lazurou Xyladecor Classic.

Montáž u zákazníka vzhledem k probíhajícím stavebním úpravám proběhla velice rychle. Zákazník si provedl instalaci patek k ukotvení pergoly ve vlastní režii podle námi dodaného plánku. Pozednice pergoly byla na zeď domu připevněna pomocí závitových tyčí a chemické kotvy. Jako střešní krytinu pergoly si zákazník přál nainstalovat plný čirý polykarbonát. Tomu byla uzpůsobena střešní konstrukce. Polykarbonát byl na krokve upevněn pomocí přítlačných lišt s těsněním a Fasto šrouby s těsněním a krytkou. Mezera mezi zdí a polykarbonátem byla utěsněna přechodovým plechem. Zbylé tři strany střechy byly začištěny hliníkovou krycí lištou. 

Nějakou dobu po montáži se zákazník rozhodl doplnit pergolu o další boční mřížky Zuzana, aby tak lépe odstínil příjezdovou cestu a zaparkovaný automobil. Doplnili jsme tedy o další stojné nohy a 2ks mříží na zakázku.

Pergola Linda 28 doplněna o několik ozdobných  mříží Zuzana
Grafický návrh v barevném provedení - pohled na zastřešení
Návrh na výrobu pergoly včetně rozměrů pro výrobu
Návrh pergoly doplněn o mříže
Fotografie ze zaměření pro pergolu
Nevhodný terén pro kotvení pergoly u zdi domu
U stěny byla pergola utěsněna přechodovým plechem.
Pro zastřešení byl zvolen plný, čirý polykarbonát