Rekonstrukce zábradlí výměnou dřevěných balkonových prken

Rekonstrukce zábradlí výměnou dřevěných balkonových prken

Protože jsme národem šikovných kutilů a řemeslníků, oslovil nás pan Radek zda bychom mu nepomohli při rekonstrukci zábradlí na jeho víkendové chatě. Jednalo se o výměnu výplně balkonového zábradlí, které již poznamenal zub času. Pan Radek nám zaslal svůj nákres a jednoduše popsal co přesně od nás potřebuje. Dřevěné balkonové zábradlí naši truhláři dělají rádi protože se liší jak rozměry tak způsobem provedení. Tedy co kus to originál. 

Rozměr balkonového prkna ze smrkového masivu

  • délka - 1110 mm
  • šířka - 130 mm
  • síla - 27 mm

Jednalo se prakticky o výrobu 20ks balkonových prken v atypické délce. V takovém případě to pro nás není  žádný problém zákazníkovi vyhovět a jednotlivé balkonovky vyrobit dle jeho požadavku. Balkonová prkna nebo balkonové sloupky naši truhláři vyrábějí na speciální, vertikální frézce s profilovými noži. Podle toho kolikrát je sloupek nebo prkno otočeno, na tolika stranách je vyfrézovaný požadovaný tvar.  Balkonová prkna pro našeho zákazníka měli ozdobné frézování pouze ze dvou stran. 

Protože se jedná o zapáleného kutila, požádal pouze o výrobu prken, vše ostatní, povrchovou úpravu a montáž si chtěl udělat sám. Určitě se mu to povedlo, protože jeho přístup byl opravdu precizní.

Zákazník byl velice spokojený za rychlé vyřízení jeho požadavku. 

Nákres od zákazníka s podrobným popisem jeho požadavků
Na výrobu balkonových prken jsme použili dobře vysušený smrkový masiv