Rekreační vybavení zahrady v podobě altánu a masivních lavic

Rekreační vybavení zahrady v podobě altánu a masivních lavic

Pro pana Jiřího jsme vyráběli i montovali kompletní rekreační vybavení zahrady. Jednalo se o doplňky na zahradu, které máme standardně v nabídce, zahradní altán a dřevěné lavice z masivu. 

Výroba a montáž zahradního altánu 

Zahradní altán Vladeko 45 Exclusiv je vyroben přímo u nás na truhlárně z dokonale vysušeného smrkového dřeva. Nosné masivní sloupky mají čtvercový průřez 10 x 10 cm. Mezi sloupky je umístěno zábradlí s vyřezáváním o výšce 90 cm a střešní ráhna jsou vyztužena masivními okrasnými vzpěrami.

Střecha altánu je vyrobena ze smrkových palubek o síle 19 mm. Na střešní palubky je položena střešní krytina - asfaltový šindel. Asfaltový šindel dodáváme v řadě tvarových i barevných provedení, pan Jiří si pro svůj altán vybral obdélníkový šindel v zelené barvě.

Altán jsme dodali včetně dřevěné podlahy z pevných smrkových prken. Podlaha nebyla umístěna přímo na podloží, ale mezi zemí a podlahou jsme instalovali rám z impregnovaného dřeva. Tím se zabránilo přímému kontaktu mezi náchylným neimpregnovaným dřevem podlahy a zemí, takže se značně prodloužila životnost podlahy.

Montáž altánu u zákazníka proběhla na předem připravenou zpevněnou plochu. Tuto plochu zákazník připravil sám, naši montéři před montáží pouze zkontrolovali, zda je dokonale rovná, aby byla zajištěna bezpečná a spolehlivá instalace altánu. Následně došlo k umístění podkladového rámu, na kterém byl poté postaven celý zbytek altánu.

Výroba lavic z dřevěného masivu 

Zahradní dřevěné lavice Brno byly vyrobeny rovněž ze smrkového dřeva, které bylo před samotnou výrobou dokonale vysušeno a dohladka ohoblováno. Jelikož je lavice Brno v naší standardní nabídce a zákazník nepožadoval na lavici žádné úpravy, byla její výroba pro naše truhláře hračka. Po nařezání všech dílů lavic, byly tyto dřevěné prvky předány spolu s altánem na lakovnu, kde proběhl jejich nátěr silnovrstvou lazurou Xyladecor Oversol 2v1 v bílé barvě.

Lavice poté byly u nás na truhlárně smontovány a u zákazníka umístěny na předem určená místa.

Altán Vladeko 45 Exclusive postavený na připravené zpevněné ploše.
Střešní záklop připravený pro další úpravu.
Na střešní záklop se připevní střešní krytina dle požadavku zákazníka.
Dřevěná lavice byla provizorně postavena na dlaždice.
Výroba lavice na naší truhlárně - hranoly připravené na kompletaci lavice
Pro dodržení stejné mezery mezi prkny sedací části lavice se vkládají korkové čtverečky, které se po sešroubování odstraní.
Sešroubování bočnice lavice s prkny sedáku.
Pod bílou lavici byla sestavena podlaha z nášlapných kamenů.
Povrchová úprava područky pro zahradní lavici Anglie. Tato lavice vypadá malinko jinak než lavice Brno, ale i to je naše výroba.
Ohoblované části lavice čekají na povrchovou úpravu.
Dokončený altán natřený silnovrstvou lazurou Xyladecor Oversol  v bílé barvě  krásně ladí s okolní zelení a zeleným šindelem použitým na zastřešení.
Námi standardně vyráběná lavice Brno v bílém provedení.