Zahradní altán Dagmar montovaný na betonový podklad

Zahradní altán Dagmar montovaný na betonový podklad

Pan Jiří oslovil naši firmu s poptávkou na dřevěný srubový altán Dagmar včetně montáže. Zahradní altán ho zaujal svým tvarem - zkosený vstup, ale hlavně velkými prosklenými okny a prosklenými, dvoukřídlými dveřmi. Než altán přivezeme od dodavatele, pan Jiří si sám v zahradě odstraní původní dřevostavbu a připraví betonovou desku na kterou se bude altán montovat.

Vnější rozměry dřevěného altánu jsou 350 x 350 cm a zákazník jej chce dodat v přírodním provedení bez povrchové úpravy. Zda dřevo altánu dodatečně ošetří nějakou lazurou se rozhodne později sám.

Ke zahradnímu altánu Dagmar si zákazník ještě objednal:

  • podlahový rošt
  • dřevěnou podlahu
  • střešní šindel - hnědý obdélník

Stavba zahradního altánu proběhla na betonovém podkladu velice rychle. Nejprve byl sestaven podlahový rošt z impregnovaného smrkového hranolu a na tento rošt se montovaly jednotlivé stěny altánu. Stěny jsou ze smrkových prken, které v sobě mají vyřezané zámky a tím do sebe perfektně zapadají.

Vstup do altánu je v jednom z rohů altánu dvoukřídlými dveřmi o šířce 120 cm s velkým prosklením. Dveře i dvě boční otevíratelná okna jsou zasklena 4 mm silným jednovrstvým sklem a jsou vyztužena dřevěnými latěmi. Díky těmto latím vypadá dřevěný altán romanticky.

Na střešní prkenný záklop jsme položili podkladový pás Onditiss Strong a hnědý střešní šindel ve tvaru obdélník. Obvod střechy nebyl nijak zakončen, ani okapový set si zákazník nepřál. Zřejmě toto bude zákazník řešit též dodatečně. 

Zahradní altán byl rychle postavený a zákazník spokojený.

Dřevěný domek Dagmar dodáváme v přírodním provedení
Zahradní altán je vyroben ze smrkových prken silných 28 mm
Dřevěný altán má dvoukřídlé prosklené dveře
Stavba stěny altánu jde velice rychle. V prknech jsou vyřezané drážky a prkna do sebe jednoduše zasouváme.
Zahradní altány lze stavět i ve svažitém terénu na výškově stavitelné zemní vruty