Stavba dětské věže a houpačky v kempu u Mariánských Lázní

Stavba dětské věže a houpačky v kempu u Mariánských Lázní

Provozovatelé velmi příjemného kempu, obklopeného lesy nedaleko Mariánských Lázní nás navštívili a požádali, zda bychom jim v kempu nepostavili něco pro děti. V blízkosti kempu je velký rybník, ale ne vždy je počasí na koupání. A v chladnějším počasí se děti trochu nudí. Když zrovna nevyrazí s rodiči někam na výlet, nudí se a prudí.

Protože kemp je veřejné prostranství musí mít stavby pro děti zvláštní certifikát dle normy ČSN 1176. Desítky takových hřišť máme v nabídce, ale provozovatelé nechtěli nic drahého. Přes zimu je kemp opuštěný, nikým nehlídaný a nikdy nevíte, kdo ho navštíví. Stačí kolik peněz musí po zimě investovat do oprav chatek.

A bez čeho se děti neobejdou? Takové dlouhé klouzačky nebo dětské houpačky je dokáží plně uspokojit. A proto jsme navrhli takovéto řešení.

Herní věž se skluzavkou Robin

je menší herní sestava vybavená pevnou, laminátovou skluzavkou a bytelnou konstrukcí ze smrkového dřeva ošetřeného lazurovacím nátěrem v medové barvě. Ten dřevo ochrání před vlhkem, plísněmi a škůdci a udrží ho v co nejzachovalejším stavu. Stojky mají čtvercový průřez o rozměrech 9 x 9 cm. Věž má rozměry 370 x 140 cm s nástupní výškou 145 cm. Na věž se vyleze pomocí žebříku s barevnými stupni. Dolu se děti dostanou po skluzavce.

Dvoumístná závěsná houpačka Hanka

patří mezi neokoukanou klasiku v oblasti dětských herních prvků. Skládá se z dřevěných stojek s rozměry 9 x 9 cm a dřevěného břevna 12 x 12cm na zavěšení houpaček. Houpačka obsahuje 2 sedátka, která jsou zavěšena na pevných řetězech.

Tyto dva herní prvky jsme vyrobili a odvezli v předmontovaném stavu do kempu. Provozovatelé už si kotvení dělali sami.

Houpačka i věž jsou natřeny lazurou medové barvy která chrání dřevo proti hnilobě a plísni
Červená skluzavka s nástupní výškou 145 cm
Kotvení houpačky na zemní vruty BAYO.S s patkou  U
Na věž se dá vylézt ze dvou stran po žebřících s barevnými stupni
Houpačka Hanka pro dvě děti mají sedáky zavěšené na pevných řetězech
Prostor pod věží lze využít pro pískoviště pro nejmenší děti
Stojky houpačky jsou v průřezu 9 x 9 cm, horní ráhno je zesílené, průřez 12 x 12 cm
Po instalaci houpačky ji musely děti hned otestovat