Stavba dětského hřiště - tubový tunel a tři interaktivními panely

Stavba dětského hřiště -  tubový tunel a tři interaktivními panely

Oslovil nás jeden z předních českých výrobců zlatavého moku, že by rád u zámeckého areálu, který zpravuje, nechal zbudovat dětský koutek. Podmínkou bylo vytvoření zemní prolézačky, tunelu. Nejprve proběhlo několik návrhů kam by měl tunel vyústit. A nakonec jak zadavatel tak mi jsme usoudili, že bude nejvíce k danému prostoru vyhovovat provedení tunelu ve tvaru "rohlík".

Přední taras tunelu tvoří palisádová kulatina z jehličnatého masivu o průměru 120mm. Taras byl dorovnán štěrkem a zeminou tak, aby vše splňovalo normu o dopadových plochách a bylo pro děti bezpečné. Finálně byla navršená zemina oseta travním semenem. 

Herní prvky jsme zajistili od jednoho prestižního zahraničního dodavatele. Spolu s ním jsme doplnili certifikované dětské hřiště krátkou skluzavku a dalšími interaktivními panely, které napomáhají právě k vjemovému rozvoji dětí. Panely mohou být kotveny samostatně a nebo pospojovány k sobě. Některé panely jsou oboustranné a některé jednostranné. Jednostranné panely je možné ukotvit třeba na stěnu domu. 

Dětské hřiště jsme vybavili 

  • U-Tube Tunnel - vhodné pro děti od 18 měsíců do 14 let, doplněn o palisádovou kulatinu zasazenou do betonového lože
  • Musical - hrací herní panel - zvonkohra ze sedmi píšťal
  • Ball Maze - oboustranný hrací panel s rotačním středem a kuličkou z nerezové oceli, 7 různých cílů, kam dopravit kuličku
  • Pinball Panel- oboustranný herní panel, spoušť pro vypuštění barevné kuličky z obou stran, 9 různých výsledných kombinací
  • laminátová skluzavka ve žluté barvě, výška 100 cm

Tunel a tabule jsou vyrobeny z polyethylenu v barevné kombinaci modro/žlutá. Doplněno o palisádovou kulatinu zasazenou do betonového lože. Hřiště jsme doplnili o žlutou samostojnou skluzavku.

Všechny použité prvky dětského hřiště jsou testovány a certifikovány evropskou normou pro dětská hřiště na veřejná prostranství EN 1176 s jsou proto bezpečné.

Stavba tunelu v podobě rohlíku na dětské veřejné hřiště
Přední taras dětské prolézačky  tvoří palisádová kulatina z jehličnatého masivu o průměru 120mm
Tunel byl v zadní části dorovnán štěrkem a zeminou, tak aby vše splňovalo normu o dopadových plochách a bylo pro děti bezpečné. Finálně byla navršená zemina osázena travinami
Hřiště jsme doplnili o tři interaktivní panely
Interaktivní panely mohou být kotveny samostatně a nebo pospojovány dohromady.