Stavba dětského hřiště z kulatiny, lanové pyramidy a dřevěného domečku

Stavba dětského hřiště z kulatiny, lanové pyramidy a dřevěného domečku

Obrátila se na nás organizace, která se stará o volnočasové aktivity dětí. Díky štědrému dárci organizace získala větší obnos peněz a rozhodla se ho investovat do vybavení zahrady, kterou děti hojně využívají. Jejich představa byla nějaké dětské hřiště a domeček. Po prohlídce prostoru jsme navrhli větší dětské hřiště na zahradu vyrobené z impregnované kulatiny s dvěma skluzavkami a dětský zahradní domek vybavený lavičkami a stolkem. Po nacenění této zakázky organizaci zbylo ještě dost finančních prostředků a proto jsme ještě navrhli přidat lanovou pyramidu. 

Čím jsme vybavili dětské hřiště?

  • propojené dětské věže doplněné o dvě skluzavky
  • dřevěný domeček se sedlovou střechou
  • lanová pyramida

Součástí dětského hřiště jsou 2 jednoduché věžičky, jedna se zastřešením, druhá bez. Z věží se děti mohou sklouznout po 2 laminátových skluzavkách v různých barvách a různých délkách. Z nižší věžičky vede cesta dolů i nahoru také po hasičské tyči. Ze zvýšené podesty nezastřešené věže vede delší skluzavka pro odvážnější děti. Na vyšší hrací věž se stříškou se děti mohou dostat také více cestami - po žebříku s kovovými stupni nebo po lezecké stěně z čela věže. Obě tyto věže jsou propojené pevným můstkem s podlahou z impregnovaných prken. Bezpečnost můstku je zajištěna pevným zábradlím, nehrozí tedy že by děti propadli dolů. Věže jsme kotveny do betonových patek pomocí speciálních pozinkovaných kotev určených pro sloupky s kulatým průřezem 10cm. Samozřejmostí je i bezpečné zabetonování spodního konce hasičské tyče.

Jednoduchý panelový domek se sedlovou střechou jsme doplnili o 2 menší pevná okna v zadní části bočních stěn, takže je dostatečně prosvětlený. Další doplňková výbava jsou dvě lavice a stůl nachystaný na dětské hry, odpolední svačinku nebo psaní úkolů. Dětský zahradní domek jsme postavili na betonovou zámkovou dlažbu. Jako střešní krytinu jsme použili asfaltový šindel v zelené barvě a po stranách střechy instalovali okapy. Všechny dřevěné prvky jsme 2x natřeli tenkovrstvou lazurou v odstínu mahagon.

Sestavu jsme doplnili o lanovou pyramidu, která se skládá ze 3 metrů vysokého centrálního stožáru a složitého lanového výpletu v různých barvách. Pyramida vytvoří pro děti zajímavou aktivitu. Mezi lany se mohou různě proplétat a přelézat a tak mezi sebou soutěžit, kdo vydrží déle na překážkách a nedotkne se země. Na lanech se mohou houpat nebo se věšet za ruce nebo nohy. Sestavu jsme k podkladu kotvili pomocí pozinkovaných ocelových kotev, které jsou součástí dodávky. Pyramida je určena pro děti od 6 do 12 let. Podkladem pod hřiště by měl být písek, kačírek, mulčovací kůra nebo dopadové dlaždice. Nikdy ne beton nebo asfalt. 

Organizace byla velice spokojena, ale nejspokojenější byly hlavně děti. A o to nám jde především.

Lanová pyramida postavená na dětském hřišti je pro děti zajímavou aktivitou
Dětský domeček jsme stavěli na podkladu ze zámkové dlažby. K uzavření dveří slouží jednoduchá, kovová zástrč
Vnitřek domečku jsme vybavili dřevěnými lavicemi a dřevěným stolkem
Strany sedlové střechy domku jsme zakončili plastovými okapovými sety
Povrchovou úpravu domečku jsme provedli lazurou v odstínu mahagon
Domeček je uvnitř prosvětlen díky dvěma oknům  v zadní části a jednomu oknu v části čelní
Jako střešní krytinu jsme použili zelený asfaltový šindel