Stavba dřevěného rohového altánu s valbovou střechou

Stavba dřevěného rohového altánu s valbovou střechou

Pro zákazníka Oldřicha jsme postavili víceboký zahradní domek/altán. Pan Oldřich nás navštívil a požádal, zda bychom mu na zahradě mohli postavit větší, dřevěný altán. Z katalogu jsme vybrali a zákazníkovi doporučili altán s valbovou střechou o dvou místnostech.

Jedna větší místnost uzavřeného altánu je krásně prosvětlena dvěma velkými okny a prosklenými dvoukřídlými dveřmi, druhá místnost je malá, bez oken a zpravidla užívána jako technická místnost nebo se dá použít pro úschovu zahradní techniky. Uzavřený a opláštěný altán s valbovou střechou vypadá skoro jako dřevěný zahradní domek

Pro zahradní rohový altán jsme objednali

  • dřevěnou podlahu
  • podkladový rošt
  • povrchovou úpravu
  • střešní krytinu

Tento dřevěný zahradní altán je standardně dodáván od výrobce bez podlahy a v přírodním provedení bez povrchové úpravy. Je vyroben v systému Space Plus, který na stejném celkovém půdorysu zajišťuje větší využitelný vnitřní prostor. Síla stěny ze smrkového dřeva je 28 mm. Po zaplacení zálohy jsme altán objednali a po jeho dodání povrchově upravili silnovrstvou lazurou v odstínu cedr.

Mezi tím si zákazník připravil podklad pod altán v podobě štěrkového lože. Z tlakově impregnovaných hranolů náš montážní tým sestavil na připraveném podkladu základový rošt pod altán. Stavba samotného altánu pak proběhla velice rychle a bez problémů. Na střešní záklop byl položen asfaltový šindel v zelené barvě a ve tvaru bobrovka. Odvod dešťové vody ze střechy zajišťuje plastový okapový set. 

Na zastřešení altánu jsme použili asfaltový šindel ve tvaru bobrovka v zelené barvě
Na střešní záklop byla použita dřevoštěpková deska
Větší místnost altánu bude mít dostatek světla díky  dvěma  velkým oknům a dvoukřídlým dveřím
Okraje střechy jsme zakončili plastovým okapovým setem
Povrchová úprava uzavřeného altánu byla zákazníkem zvolena v odstínu cedr
Menší místnost altánu je zcela bez oken a slouží jako technická místnost