Stavba dřevěného zahradního domku v zadní části s připojeným otevřeným přístřeškem

Stavba dřevěného zahradního domku v zadní části s připojeným otevřeným přístřeškem

Chcete si navrhnout Váš vlastní zahradní domek s přístřeškem? Se zahradními domky, které máme v nabídce to není žádný problém. Jednoduše si vyberte kombinaci zahradního domku a přístřešku v rozměru, který by odpovídal nejblíže vašim představám a možnostem. Pokud potřebujete obytný nebo odkládací prostor, jsou naše zahradní domky jasnou volbou.

Přístřešek můžete nechat otevřený nebo ho doplnit uzavřenou stěnou z profilových fošen nebo její kombinací s mléčným akrylovým sklem. Samozřejmě můžete stěnu sestavit jen do poloviční výše, záleží pouze na Vás jak se rozhodnete. 

Zákaznice, paní Pavlína se rozhodla tuhle možnost využít a navštívila nás již s připraveným projektem na moderní zahradní domek. Dřevěný domek je bez oken, má pouze jednokřídlé dveře prosklené čirým sklem. Zákaznice si prostor změřila a domek se zadním přístavkem sama sestavila. Nám zbývalo zakázku pouze nacenit. Po jejím schválením zákaznicí jsme započali z výrobou. 

K navrženému zahradnímu domku jsme doporučili:

  • sadu větracích mřížek
  • podkladový rošt
  • střešní krytinu - silnostěnná folie EPDM
  • povrchovou úpravu
  • okapový set

Na výrobu domečku jsme použili smrkové palubky o síle 28 mm. Střešní záklop jak domku, ale i přístřešku jsme řešili dřevěnými palubkami silnými 15 mm. Povrchová úprava na lakovně byla provedena nejprve impregnací, po té silnovrstvou lazurou v odstínu třešeň. 

Montáž domku na nářadí jsme uskutečnili v předem dohodnutém termínu. Prostor pro stavbu nebyl nikterak velký. Zahradní domek na nářadí byl téměř vpasovaný do prostoru mezi dřevěnou hradbu a zeď obytného domu. Domek jsme stavěli na impregnovaných dřevěných hranolech na betonové zámkové dlažbě. Protilehlé stěny jsme doplnili o ventilační mřížky, které zajistí lepší vyrovnávání vzdušné teploty a vlhkosti uvnitř domku vzhledem k venkovním podmínkám. Střešní krytinu jsme použili folii EPDM v celku se střešní průchodkou pro odvod dešťové vody. Odvod vody ze střechy zajišťuje plastový okapový set v šedé barvě.

Dřevěný domek s přístavkem je zcela bez oken. Má pouze z části prosklené dveře čirým sklem o síle 3 mm
Dřevěný domek i s přístavek byly povrchově ošetřeny  lazurou v odstínu třešeň
Na střešní záklop ze smrkových palubek jsme položili střešní krytinu - silnostěnnou folii EPDM se střešní průchodkou na odtok dešťové vody
Na podpěru střechy přístavku jsme  volili smrkové hranoly které jsme kotvili na dvojitý kovový úchyt zabetonovaný do dlažby
Odvod vody ze střechy zajišťuje plastový okapový set v tmavě šedé barvě
K odvětrávání domku na nářadí slouží větrací mřížky vsazené do  protilehlých  stěn domku