Stavba dvou dětských věží se skluzavkami na veřejném hřišti

Stavba dvou dětských věží se skluzavkami na veřejném hřišti

Při montážích dětských herních věží na veřejně dostupných místech je třeba dbát na jejich dostatečnou bezpečnost a správnou certifikaci. Všechna naše veřejná dětská hřiště jsou maximálně bezpečná, což potvrzuje i jejich certifikace normou EN 1176.

Výběr herních prvků pro veřejné dětské hřiště

  • dvě herní věže se skluzavkami
  • ke každé věži houpačkový modul s jednou houpačkou
  • sestava tří gymnastických hrazd

Dětské věže jsou vyrobeny ze smrkových hranolů o průřezu 9 x 9 cm a houpačkový modul z důvodu většího zatížení z hranolů o průřezu 12 x 12 cm. Na věž se vystoupá po žebříku s barevnými stupni a dolů se děti dostanou po barevné skluzavce. 

Hřiště je určeno pro děti od 3 do 14 let. Výška volného pádu z těchto hracích věží je 1,5 m a proto musí mít speciální dopadovou plochu tlumící pád. Jako vhodné se jeví například 30cm silná vrstva písku, kačírek, drcená kůra nebo dopadové dlaždice.

Pro naši zákaznici jsme k posezení u restaurace vyráběli a montovali dvě herní věže se skluzavkami a sestavu tří gymnastických hrazd. Všechny herní prvky jsme vyrobili na truhlárně z dokonale vysušeného a dohladka ohoblovaného smrkového dřeva. Dřevo jsme následně ošetřili na naší lakovně lazurou Impranal ve zvoleném odstínu.

Montáž herních prvků prováděli proškolení montéři, kteří za sebou mají mnoho úspěšných instalací veřejných dětských hřišť. Nejprve byly na vyznačených místech vykopány díry pro zabetonování kotvících patek a nosného prvku kyvadlové houpačky. Hranoly pro dětské hrazdy byly nainstalovány do zabetonovaných patek "H" a kovové gymnastické tyče byly přišroubovány pomocí samořezných vrutů do dřeva.

Dětské hřiště jsme na pozemku u restaurace postavili proto, aby se děti měly kde vyřádit a rodiče si mohli v klidu vypít odpolední kávu :-)).

Dopadová plocha na veřejných hřištích musí být pro děti bezpečná, většinou se používá kačírek, drcená kůra nebo dopadové dlaždice
Ke dvěma herním věžím jsme instalovali sestavu různě vysokých gymnastických razd
Stavba hřiště musí být z bezpečnostních důvodů prováděna školeným montážním týmem
Jedna z dětských věží byla doplněna plastovým dalekohledem
Prostoru pod věží lze vyplnit pískem a užívat ho jako pískoviště pro nejmenší děti
Detail kotvení plastové skluzavky k podkladu
K herním věžím byl napojen modul s jednou houpačkou zavěšenou na řetězech
Kotvení houpačky na veřejném hřišti do horního ráhna musí být spolehlivé, ale hlavně  bezpečné
Stojiny pro hrazdy jsou vyrobeny ze smrkových hranolů o průřezu 9 x 9 cm
Hrazdy jsou k podkladu připevněny pomocí zabetonovaných kovových
Kovové gymnastické tyče byly přišroubovány pomocí samořezných vrutů do dřeva do smrkových hranolů  o průřezu 9 x 9 cm