Stavba velkého dřevěného zahradního domku na zámkové dlažbě

Stavba velkého dřevěného zahradního domku na zámkové dlažbě

Paní Hanka nás požádala o montáž středně velkého zahradního domku z řady Space Plus o rozměrech 4 x 3 metry se sedlovou střechou. Tento zahradní domek na nářadí lze použít na cokoliv jiného. Paní Hanka si domek vybrala do své zahrady pro dočasné uskladnění vypěstované zeleniny a ovoce na podzim a přes zimu si do něho bude ukládat zahradní nábytek a kola.  

Konstrukce domku ze systému Space Plus spočívá v tom, že je na stejné ploše více vnitřního prostoru a to díky rohovým sloupkům. Ve sloupcích jsou profrézované drážky, ve kterých se relativně volně pohybují stěnové palubky o síle 28mm. Konstrukce je v rozích zpevněná speciálně tvarovanými kovovými spojkami. 

Technické parametry dřevěného domku

  • síla stěny domku - 28 mm
  • síla podlahy - 19 mm
  • síla střešního záklopu - 15 mm
  • podkladní hranol 70 x 40 mm

Po uhrazení zálohy jsme zahradní domek objednali. A protože v domečku chce paní Hanka uskladňovat zeleninu, nechtěla stěny ani zevnitř ani z venku ošetřit žádným nátěrem. Zahradní domek náš montážní tým stavěl na zámkové betonové dlažbě a základových impregnovaných hranolech. Ze stejných smrkových hranolů 70 x 40 mm je také vyroben podlahový rošt. Podlaha o síle 19mm je ze smrkových palubek.

Zahradní domek má dvoukřídlé dveře, kdy jedna část je jištěna kovou zástrčí, druhá část je na klasické kování - klika a zámek. Z každé strany dveří po jednom výklopném okně. Stěny jsme osadili ventilačními mřížkami na vyrovnávání teploty a vlhkosti vzduchu uvnitř a venku.

Na střešní záklop jsme položili asfaltový šindel v červené barvě s podkladním pásem.  Štíty sedlové střechy jsme zakončili dřevěnými latěmi a strany doplnili plastovými okapovými sety.  Zákaznice byla velice spokojena. 

Zahradní domek má dvoukřídlé dveře, kdy jedna část je jištěna kovou zástrčí, druhá část je na klasické kování - klika a zámek
Na střechu zahradního domku jsme položili červený asfaltový šindel
Konstrukce stěn domku spočívá v rohových sloupcích, kde jsou profrézované drážky, ve kterých se relativně volně pohybují stěnové palubky o síle 28mm
Konstrukce je v rozích zpevněná speciálně tvarovanými kovovými spojkami.
Domek byl postaven na zámkovou betonovou dlažbu a základových impregnovaných hranolech
Dřevěný domeček má po stranách dveří dvě výklopná okna