Stavba vzdušného altánu na zahradní terase s výhledem na řeku

Stavba vzdušného altánu na zahradní terase s výhledem na řeku

Pan Matěj nás požádal o zhotovení vzdušného altánu na terasu s výhledem na řeku a její okolí. Po zaměření prostoru naším technikem Vítkem byl vypracován návrh na poměrně velký, dřevěný altán s valbovou střechou, který bude postaven na vydlážděné vysoké terase v blízkosti obytného domu. 

Co jsme použili na výrobu zahradního altánu?

  • stojiny altánu ze smrkových hranolů 9 x 9 cm
  • krokve altánu ze smrkových hranolů 6 x 12 cm
  • střešní záklop ze smrkových palubek o síle 15 mm
  • dřevěná mříž Zuzana - 8 kusů 

Po odsouhlasení návrhu a zaplacení zálohové faktury jsme zakázku předali do výroby. Naši truhláři připravili z dobře vysušených, smrkových hranolů na zahradní altán stojiny, krokve a vzpěry a ze smrkových palubek nařezali prkna na střešní záklop. Dále vyrobili osm kusů pergolových mříží Zuzana s pevným plátovaným spojem a oky o velikosti 10x10cm. Veškeré dřevo se na lakovně ošetřilo nejprve impregnací a po té silnovrstvou lazurou v odstínu borovice.  

Kotvení zahradního altánu provedl náš montážní tým na vydlážděné terase pomocí zabetonovaných patek typu D902. Do těchto patek upevnili stojiny altánu. Na palubkový záklop valbové střechy položili asfaltový šindel ve tvaru obdélník v hnědé barvě. 

Dřevěný altán doplnili o boční výplně našimi běžnými pergolovými mřížemi Zuzana. Tyto mřížové výplně spolu se šikmými vzpěrami zajišťují boční tuhost celé konstrukce, současně však příliš nebrání krásnému výhledu do kraje. Zákazník byl velice spokojen. 

Kotvení stojin zahradního altánu do vydlážděné plochy terasy jsme provedli na zabetonované patky
Valbovou střechu zahradního altánu jsme pokryli asfaltovým šindelem
Povrchová úprava byla provedena silnovrstvou lazurou v odstínu borovice
Strany zahradního altánu byly částečně vyplněny  pergolovými mřížemi Zuzana