Stavba zahradního altánu z dřevěných dělících stěn Modern

Stavba zahradního altánu z dřevěných dělících stěn Modern

Pan Marek nás požádal o výrobu a montáž dřevěné zahradní kůlny. Po prolistování katalogu se mu líbily dělící stěny Modern. S technikem Vítkem se domluvili na zahradním altánu o rozměru 4 x 2 m sestaveného právě z dělících stěn.

Zkombinovali jsme tedy altán s bočními výplněmi ze stěn Modern a doplnili jsme o posuvné dveře, opět ve stylu stěn Modern. Dřevěný zahradní altán by měl mít pultovou střechu se sklonem dopředu. Vítek vytvořil návrh a cenovou kalkulaci, která byla zákazníkem akceptována. 

Co jsme na stavbu zahradního altánu použili?

  • dělící stěny Modern plné
  • dělící stěny Modern s plátovanou mříží
  • stojiny, krokve a pozednice ze smrkových hranolů 9 x 9 cm
  • smrkové palubky o síle 15 mm na střešní záklop

Dělící stěny Modern vyrábíme ve dvou typech provedení. Jedny stěny jsou plné, jedny v rozích částečně prosvětlené mřížemi s plátovaným spojem. Stěny Modern jsou typické silným rámem z profilu 9 x 4 cm a plnou stěnou z biodesky s naznačeným frézováním. Všechny dřevěné prvky jsme natřeli silnovrstvou lazurou v odstínu Sipo.

Montáž dřevěného altánu proběhla u zákazníka na přepravenou základovou desku ze zámkové dlažby. Stojiny ze smrkových hranolů jsme kotvili do zabetonovaných patek D 902. Stěny mezi stojinami jsme vyplnili atypickými zástěnami Modern, které jsme na stojiny uchytili pomocí kovových úhelníků. Na takto připravený spodní korpus altánu jsme položili pozednice, krokve a dřevěné palubky na střešní záklop. Zákazník si doplní střechu vlastní krytinou, kterou sladí se střechou na přilehlém domě.  

Na přední pozednici jsme připevnili kovové vodící lišty pro posuvné dveře. Oboje dveře mají v horních rozích vsazené ozdobné mříže a jsou vybaveny klasickou klikou se zámkem pro dozický klíč. 

Zahradní kůlnu jsme zákazníkovi sestavili z rozměrově upravených dělících  stěn Modern
Dělící stěny Modern jsou velice pevné a kombinované s mřížkou i dekorativní
Smrkové hranoly 9 x 9 cm jako stojiny jsme kotvili  do ocelových patek D 902
Posuvné dveře kůlny jsme zavěsili na kovové vodící lišty
Povrchová úprava celé kůlny byla provedena silnovrstvou lazurou v odstínu Sipo