Stavba zahradního domku na nářadí s bočním přístavkem

Stavba zahradního domku na nářadí s bočním přístavkem

Pan Václav se na nás obrátil s prosbou na stavbu domku. Domek, který si od nás kdysi koupil s tím, že jeho stavbu si bude realizovat svépomocí. Stavbu však odložil a následně dospěl k názoru, že bude lépe, když domek postaví profesionál. Dokonce jsme zjistili, že zahradní domek je opravdu tak starý, že už ho nemáme v nabídce. Ale ani to pro náš montážní tým není vůbec žádný problém.

Během jednání o zakázce jsme se dohodli, že si zákazník nechá pod domek zhotovit betonový základ tvořený ztraceným bedněním. Po všech přípravách a našem příjezdu jsme zjistili, že byl domek i po delší době skladování v perfektním stavu.

K zahradnímu domku na nářadí jsme doobjednali

  • dřevěnou podlahu
  • střešní krytinu
  • automaticky otevíratelná dvířka pro kočku 

Zahradní domek na nářadí jsme začali stavět tak, že jsme nejprve usadili impregnovaný základový hranol a základové patky, které jsme následně použili pro uchycení sloupků přístřešku. Základový impregnovaný hranol příznivě působí na životnost domku, kdy impregnované dřevo je významně lépe připraveno na přímí styk se základem. Na připravený podklad a patky jsme vystavěli samotný domek. Do vnitřku domku na podkladový rošt položili podlahu ze smrkových palubek o síle 19 mm a na střešní záklop připevnili asfaltový šindel v červené barvě ve tvaru, kterému říkáme "třítabulák". Čelní strany jak domku tak přístřešku jsme začistili dřevěným štítovým lemováním. 

Za zmínku pak stojí drobný detail. Do přední stěny domku jsme instalovali dvířka pro kočku.

Nátěr domku si zákazník realizoval až po našem odjezdu. My však doporučujeme domky natírat před samotnou montáží. Nátěr je tak nanesen i ve spojích, kde pozitivně působí na trvanlivost domku. Pokud je domek natírán, až po montáži nátěr se prostě všude nedostane.

Nátěr po montáži je ospravedlnitelný snad jen v případě, kdy je požadován jiný barevný odstín v interiéru a na exteriéru domku. Ale i tak je lépe domek před montáží natřít aspoň bezbarvým impregnačním napouštědlem.

Domeček jsme zákazníkovi dodali a postavili bez povrchové úpravy, tu si zákazník  udělal až po našem odjezdu
Boční přístavek je dostatečně prostorný a bude sloužit na uskladnění  palivového dřeva. Stojky přístřešku jsme kotvili do betonového  podkladu na podlahový úchyt
Domeček je bez oken, má pouze částečně prosklené dvoukřídlé dveře, což je dostačující velikost při uskladnění třeba zahradní sekačky
Na štítové stěně domku jsme instalovali dvířka pro kočku
Zahradní domek jsme stavěli na základy ze ztraceného bednění
Na střechu domečku na nářadí  i přístavku jsme na střešní záklop položili červený asfaltový šindel