Stavba zahradního domku na podklad z betonových dlaždic

Stavba zahradního domku na podklad z betonových dlaždic

Pan Filip má na svém pozemku již připravený podklad z betonových dlaždic cca 3 x 4 metry na který by potřeboval postavit dřevěný domeček na drobné zahradní nářadí.  A protože se naše firma dlouhodobě zabývá montážemi a dřevovýrobou, zakázky na zahradní domky, pergoly nebo dřevěné altány jsou pro nás hračkou.

S technikem Vítkem vybrali dřevěný zahradní domek o rozměrech 1,5 x 3 metry se třemi malými okny a do poloviny prosklenými dveřmi. Okna domečku jsou otevíratelná a zasklení oken a dveří izolačním dvojsklem je vyztuženo dřevěnými latěmi. Na zavěšení oken a dveří jsme použili klasické panty, dveře jsme doplnili o zámek a kovovou kliku.

K zahradnímu domku v základním provedení si zákazník objednal:

  • podkladový rošt
  • dřevěnou podlahu
  • střešní krytinu

Stěny domečku jsou složeny z jednotlivých smrkových prken o síle 44 mm, které do sebe mají v přesně daných vzdálenostech vyříznuté zámky. Tyto zámky do sebe dokonale zapadají a stavba je tak velice rychlá a jednoduchá. Montáž pultové střechy probíhá obdobně, zámky jsou do střešních palubek vyfrézovány po celé délce a palubky pak do sebe jednoduše zasouváme a postupně zajišťujeme spojovacím materiálem.

Samotná montáž domku na nářadí proběhla na již připravený podklad z betonových dlaždic velice rychle. Nejprve montážní tým sestavil základový rám z impregnovaných smrkových hranolů o průřezu 4 x 4 cm. Na rám byly sestaveny obvodové stěny domku. Zahradní domek jsme uzavřeli pultovou střechou z palubek o síle 19 mm. Poslední vrstvou zastřešení byla asfaltová lepenky v černé barvě.

Domeček jsme dodávali v základním provedení bez povrchové úpravy a bez okapového systému.

Dřevěný domeček na nářadí jsme dodávali v základním provedení bez povrchové úpravy
Domeček má jednokřídlé dveře doplněné o klasické kování
Do vnitřku domečku jsme doplnili dřevěnou podlahu ze smrkových palubek
Palubkový střešní záklop je vyrobený z 19 mm silných smrkových palubek
Zasklení oken i dveří je vyztuženo dřevěnými latěmi