Stříška nad vchodové dveře a jednoduché dřevěné zábradlí

Stříška nad vchodové dveře a jednoduché dřevěné zábradlí

Paní Klára nás požádala o zastřešení malého prostoru u vchodových dveří a instalaci dřevěného zábradlí právě na této malé, ale vyvýšené terase. Tento krytý prostor má používat pro parkování venkovního invalidního vozíku.

Při zaměření prostoru technik navrhl, aby stříška nad vchodové dveře byla zastřešena lehkým polykarbonátem a dřevěná konstrukce stříšky kotvena do zdi domu pomocí chemické kotvy. Terásku doplnil o jednoduché dřevěné zábradlí.

Na výrobu stříšky a zábradlí jsme použili:

  • lepený hranol 6 x 12 cm - konstrukce zastřešení
  • pomocná lať 4 x 7,5 cm - horní rýgle zastřešení
  • smrkový hranol 7 x 7 cm - vzpěry a sloupky
  • smrková lať 4 x 9 cm - pozednice
  • smrkové prkno 1,8 x 14,6 cm - výplň pro zábradlí

Veškeré potřebné díly pro stříšku i balkonové zábradlí byly na truhlárně připraveny z vysušeného a do hladka hoblovaného smrkového dřeva. Hranoly i prkna měly sražené hrany. Na lakovně jsme dřevo povrchově ošetřili lazurou v odstínu kaštan.

Oproti původnímu návrhu jsme dřevěné zábradlí propojili se stříškou nad vchodem dlouhými, dřevěnými stojinami. Těmito vzpěrami se posílila celá nosnost i stabilita stříšky třeba při vyšší sněhové zátěži.
Stojiny pro stříšku i zábradlí jsme při montáži kotvili k podestě pomocí kovových patek "Y". Konstrukci střížky nad dveře jsme pevnili do zdi domu na chemickou kotvu a závitovou tyč.

Na zastřešení jsme použili komůrkový polykarbonát silný 8 mm. Ten jsme na ráhna připevnili přítlačnými terčíky s těsněním a okraje zakončili hliníkovou lištou.

Dřevené prvky stříšky i zábradlí jsme povrchově ošetřili lazurou v odstínu kaštan
Po zaměření byla naším technikem vypracována vizualizace provedení zastřešení vchodu
Grafický návrh na zastřešení vchodu i s rozměry pro výrobu
Polykarbonát jsme po obvodu zakončili hliníkovou lištou
Kotvení stojek jsme k podestě provedli na kovové patky