Vchodová pergola doplněná ozdobnými mřížemi Eva

Vchodová pergola doplněná ozdobnými mřížemi Eva

Paní Lucie se na nás obrátila s přáním na zhotovení vchodové pergoly, kterou by chtěla postavit v zahrádkářské kolonii v rohu zahrady u venkovní sprchy. Časem si ji nechá porůst pnoucími rostlinami a umístí do ní lavičku. Tím jí vznikne kryté místo na odpočinek nebo na odložení oblečení při sprchování.

A protože měla být pergola využita spíš jako dekorační prvek zahrady, mohli jsme na její výrobu použít klasické smrkové hranoly 9 x 9 cm, které byly pouze tlakově impregnované. Paní Lucie nechtěla žádnou povrchovou úpravu navíc.

A tak jak děláme zakázky velkého typu v podobě: 

které dají dost práce a zaberou hodně času, rádi přijmeme i zakázku jednodušší, která je rychle hotová a i její instalace nezabere mnoho času. 

Na příčná ráhna jsme použili smrkové hranoly 4,5 x 9 cm a pro boční výplně naši truhláři připravili dvě mříže Eva v atypických rozměrech.

Dekorativní mříž Eva je vyrobena ze smrkového dřeva, z latí 1,5 x 3 cm se sbíjeným spojem. To znamená, že latě jsou přes sebe překládány a spoj jištěn kovovou sponou. Mříž je doplněna o rám o rozměru 4 x 4 cm. Světlost oka je 10 x 10 cm.

Našimi truhláři částečně předmontovanou pergolu montážní tým odvezl k zákaznici. Její kotvení provedli na zemní vruty BAYO.S s patkou "U" pomocí montážního klíče. Zákaznice byla spokojena.

Pergolu si zákaznice doplní lavičkou a až pergola poroste popínavými rostlinami vznikne jí krásný, tichý koutek
Na výrobu pergoly jsme použili impregnované hranoly ze smrkového dřeva
Boky vchodové pergoly jsme doplnili dvěmi mřížemi Eva s sbíjeným spojem latí
Vyrobenou mříž je třeba před vsazením do rámu zarovnat
Sbíjený spoj latí jistíme kovovou sponou pomocí sponkovačky