Venkovní dřevostavba na uskladnění zahradního nábytku

Venkovní dřevostavba na uskladnění zahradního nábytku

Na dotaz pana Tomáše, zda dokážeme vyrobit a postavit vhodnou chatku na uskladnění zahradního nábytku, odpovídáme, že ano. Takové montované chaty máme v nabídce a to hned několik, stačí si jen vybrat. A pan Tomáš si vybral :-)). Nejvíc se mu zamlouvala zahradní chata s dvoukřídlími, částečně prosklenými dveřmi právě pro pohodlné uskladňování nábytku.

Velikost vybrané chatky je 365 x 305 cm a síla stěn z vyskládaných palubek 28 mm. Specifikou této montované chaty je, že palubky se neskládají v rozích přes sebe jako u srubových staveb, ale konstrukci tvoří rohový hranol o průřezu 9 x 9 cm. Do hranolu jsou ze dvou stran vyfrézovány hluboké drážky a do těchto drážek se vsouvají jednotlivé palubky. Aby byl spoj jednotlivých stěn ještě pevnější přidávají se do vnitřních rohů hranoly 4 x 4 cm a v dolní a horní části se hranoly přišroubují kovovým zpevňujícím prvkem ke stěnám. Tím dojde ke zpevnění celé stavby.

Informace o venkovní dřevostavbě:

  • vnější rozměr - 365 x 305 cm
  • výška chaty v hřebeni 228 cm
  • dvoukřídlé, částečně prosklené dveře zavěšené na stavitelných pantech
  • dveře jsou vybaveny klasickou klikou a fab zámkem
  • jedno výklopné okno 82 x 57 cm
  • sedlová střecha s černou lepenkou

Pan Tomáš si k chatce přiobjednal dřevěnou podlahu, povrchovou úpravu v odstínu Teak, dvě ventilační mřížky a dřevěný květinový truhlík. 

Montáž byla provedena na štěrkem vysypaný povrch a zámkové dlaždice. Základový rošt jsme vyrobili ze smrkových a tlakově impregnovaných hranolů 9 x 9 cm a latí 7 x 4,5 cm.

Smontovanou chatu jsme dovybavili ventilačními mřížkami pro odvětrávání vnitřních prostor a vyrovnávání klimatu během roku. Na střešní záklop položili černou lepenku, kterou lze ale nahradit i jinou střešní krytinou, třeba asfaltovým šindelem. Přední a zadní část střechy jsme zakončili dřevěnými lištami a pod vyklápěcí okno upevnili dřevěný truhlík pro převislé pelargónie.

Do zahradního domku s dvoukřídlými dveřmi se zahradní nábytek bude ukládat pohodlně
Podkladový rošt jsme vyráběli z  dřevěných hranolů o průřezu 9 x 9 cm, podkladem pod rošt byla zámková dlažba
Podkladové hranoly jsme k sobě spojili pomocí kovových úhelníků
Podkladem pod dřevěnou podlahou zahradní chaty byl štěrk
Do vnitřních rohů chaty je vložený hranol 4 x 4 cm který se v dolní a horní části přišroubuje kovovým zpevňujícím prvkem, tím dojde k většímu  zpevnění celé stavby
Větrací mřížky slouží k vyrovnávání klimatu uvnitř chaty v letních nebo zimních měsících
Zákazníkovi jsme dovyrobili dřevěný truhlík na převislé palargónie