Výroba a instalace dřevěné dělící stěny k zajištění soukromí mezi sousedy

Výroba a instalace dřevěné dělící stěny k zajištění soukromí mezi sousedy

Pro zajištění většího soukromí u svého sezení na terase, nás oslovil zákazník Tibor. Zda bychom si s jeho požadavkem dokázali poradit. Naším technikem Janem bylo navrženo  řešení v podobě zkosené, dřevěné zástěny, která není nijak rušivá a zapadne k venkovnímu posezení. Po zpracování grafického návrhu dělící stěny a jeho odsouhlasení zákazníkem putovala zakázka do výroby.

Na vyrobení dřevěné zástěny jsme použili

  • rám a středová příčka ze smrkového dřeva o průřezu 4 x 9 cm
  • dva plotové sloupky zakončené obloukem o průřezu 9 x 9 cm
  • výplň zástěny - palubky o síle 1,8 cm a šířce 9,5 cm

Atypickou dělící stěnu jsme vyrobili jako jednodílnou lichoběžníkového tvaru. Délka zástěny se vypočítala na 315cm. Strany zástěny jsou na jedné straně vysoké 190cm a na straně druhé 155cm včetně kování. Oba konce zástěny jsme kotvili k plotovým sloupkům zakončených obloukem. Obloukem proto, aby dešťová voda a tající sníh stékaly dolů a nezůstávaly na hlavici sloupku a nenarušovaly tak strukturu dřeva. 

Šířka jednotlivých přířezů se vypočítala na 95 mm a mezi přířezy byla nezbytná dilatace 4 až 6 mm. Dřevo je totiž organický materiál a musí mít možnost pracovat v souvislosti se vzdušnou vlhkostí. Současně nesmí poškodit rám do kterého je vsazen. Do středu zástěny naši montážníci umístili příčku, která zamezí průhybu materiálu a celkově tak zástěnu zpevní. 

Povrchová úprava na lakovně byla provedena ručně silnovrstvou lazurou Xyladecor Oversol v odstínu Wenge.

Samotná montáž u zákazníka proběhla velice rychle. Montážní tým přivezl na místo realizace stěnu z naší truhlárny již smontovanou. Zbývalo jen na chemickou kotvu se závitovou tyčí připevnit krajové plotové sloupky a na tyto sloupky přes kovové úhelníky připevnit hotovou zástěnu. Zákazník byl velice spokojen.

Plotová zástěna byla kotvena na plotový sloupek  pomocí kovových úhelníků
Graficky zpracovaná zakázka i s rozměry pro výrobu
Plotový sloupek je v horní části zakončen obloukem