Výroba a instalace dřevěné dělící stěny k zajištění soukromí mezi sousedy

Výroba a instalace dřevěné dělící stěny k zajištění soukromí mezi sousedy

Pro zajištění většího soukromí u svého sezení na terase, nás oslovil zákazník Tibor. Zda bychom si s jeho požadavkem dokázali poradit. Naším technikem Janem bylo navrženo  řešení v podobě zkosené, dřevěné zástěny, která není nijak rušivá a zapadne k venkovnímu posezení. Po zpracování grafického návrhu a jeho odsouhlasení zákazníkem putovala zástěna do výroby.

Na vyrobení dřevěné zástěny bylo potřeba

  • rám a středová příčka ze smrkového dřeva o průřezu 4 x 9 cm
  • dva plotové sloupky zakončené obloukem o průřezu 9 x 9 cm
  • výplň zástěny - palubky o síle 1,8 cm a šířce 9,5 cm

Atypická dělící stěna byla vyrobena z jednoho dílu a měla lichoběžníkový tvar. Délka zástěny byla vypočítána na 315cm. Strany zástěny jsou pak o výšce 190cm a 155cm včetně kování. Oba konce zástěny byly kotveny k plotovým sloupkům zakončených obloukem. Obloukem proto, aby dešťová voda a tající sníh stékaly dolů a nezůstávaly na hlavici sloupku a nenarušovaly tak strukturu dřeva. 

Šířka jednotlivých přířezů byla 95 mm a mezi přířezy byla nezbytná dilatace 4 až 6 mm, aby organický materiál (dřevo) měl možnost pracovat v souvislosti se vzdušnou vlhkostí a nepoškodil tak rám do kterého byly vsazeny. Do středu zástěny byla umístěna příčka, která zamezí průhybu materiálu a celkově tak zástěnu zpevní. 

Povrchová úprava byla provedena silnovrstvou lazurou Xyladecor Oversol v odstínu Wenge.

Samotná montáž u zákazníka proběhla velice rychle. Montážní tým přivezl na místo realizace stěnu z naší truhlárny již smontovanou. Zbývalo jen na chemickou kotvu se závitovou tyčí připevnit krajové plotové sloupky a na tyto sloupky přes kovové úhelníky připevnit hotovou zástěnu. Zákazník byl velice spokojen.

Plotová zástěna byla kotvena na plotový sloupek  pomocí kovových úhelníků
Graficky zpracovaná zakázka i s rozměry pro výrobu
Plotový sloupek je v horní části zakončen obloukem