Výroba a instalace dřevěné stříšky nad zahradní houpačkou

Výroba a instalace dřevěné stříšky nad zahradní houpačkou

Paní Drahuše se na naši firmu obrátila s požadavkem na výrobu a instalaci dřevěné stříšky nad zahradní houpačku. S technikem Vítkem domluvili termín návštěvy. Po seznámení se s požadavky zákaznice a přeměření prostoru o který se jedná, vytvořil Vítek několik grafických návrhů. Zákaznice si jeden konkrétní vybrala a výkresy s rozměry mohly být předány do výroby. Výsledkem řešení byla vysoká, zastřešená pergola se sedlovou střechou pokrytou asfaltovým šindelem. 

Z čeho bude dřevěná stříška vyrobena

  • hranoly o průřezu 12 x 12 cm na stojky 
  • hranoly o průřezu 6 x 12 cm na krokve
  • hranoly o průřezu 4 x 13 cm na vzpěry
  • palubky o síle 18 mm na střešní záklop
  • podkladový pás Ondutiss Strong
  • asfaltový šindel - obdélník červený

Všechny dřevěné části pro výrobu dřevěné stříšky byly v naší truhlárně vyrobeny ze smrkového dohladka hoblovaného a perfektně vysušeného dřeva. Z truhlárny dřevo putovalo na lakovnu k provedení povrchové úpravy v podobě impregnace a dvakrát nátěr tenkovrstvou lazurou. Povrchová úprava slouží k ochraně dřeva před povětrnostními podmínkami a chrání dřevo před hnilobou a plísněmi.

Montáž dřevěné stříšky na pozemku zákaznice 

V domluveném termínu se náš montážní tým s naloženým autem vším potřebným, vypravil na místo realizace zakázky. Stavba probíhala mezi vzrostlými borovicemi. Do zpevněného povrchu byly nejprve pomocí montážního klíče zavrtány zemní vruty BAYO.S. Na vruty přišly přidělat patky BAYO.S a do patek se přichytily stojiny přístřešku. V horní části přístřešku se stojiny spojily trámky a byl zhotoven krov pod střešní záklop.

Instalace stříšky probíhala mezi vzrostlými borovicemi, která si zákaznice přála na zahradě ponechat. Na dvou místech musela být tedy stříška upravena výřezem, ale ani to nebyl pro naši montážní partu žádný problém. 

Instalace stříšky do zpevněného povrchu na zemní vruty BAYO.S
Grafický návrh i s rozměry, který si zákaznice vybrala
Barevný grafický návrh vypracovaný naším technikem
Úprava jedné strany stříšky z důvodu vzrostlé borovice, kterou si zákaznice přála ponechat.
Stříška musela být upravena i z druhé strany.
Střešní záklop z palubek o síle 18 mm
Povrchová úprava byla provedena lazurou Xyladecor v barvě palisandr.