Výroba a instalace stříšky s ozdobnými prvky nad vchodové dveře

Výroba a instalace stříšky s ozdobnými prvky nad vchodové dveře

Paní Marie si z našeho e-shopu objednala stříšku nad vchodové dveře z naší standardní produkce s poznámkou, že si přeje nacenit její montáž. Tyto vchodové stříšky vyrábíme z pečlivě vysušeného a důkladně ohoblovaného, mladého, smrkového dřeva. Při telefonické konzultaci jsme zjistili materiál zdi, sílu a typ izolace nově zatepleného domu, což je pro naše montážníky důležitá informace. 

Výroba stříšky s ozdobnými prvky

  • na pozednice smrkové hranoly 68 x 68 mm
  • na krokve smrkové hranoly 45 x 70 mm
  • povrchová úprava

Naši truhláři dle návodu vyrobili ze smrkového a dokonale vysušeného dřeva stříšku nad vchodové dveře. Na lakovně byl provedena povrchová úprava v podobě impregnace a  dvěma nátěry lazurou v barvě lískový ořech. 

Montáž stříšky nad vchod

Náš montážní tým nejprve u zákaznice provedl kotvení dřevěné stříšky na nově zateplenou zeď domu pomocí chemické kotvy a závitových tyčí. Při montáži však zjistili drobnou komplikaci - svislá šambrána (ozdobný prvek na fasádě) zasahoval do části stříšky. Tento zádrhel tým vyřešil částečně na místě a oplechování - přechod mezi stěnou a stříškou - po úpravě namontovali dodatečně. Ještě před oplechováním byl na krokve připevněn čirý komůrkový polykarbonát o síle 16 mm pomocí přítlačných lišt a Fasto šroubů s podložkou a krytkou. Polykarbonátová deska byla ze tří stran olemována hliníkovou lištou, která zabrání pronikání vlhkosti do jednotlivých komůrek.

Tento typ velice pěkných stříšek s ozdobnými prvky plní funkci jak ochrannou, proti dešti a sněhu tak i funkci dekorativní. Pro zastřešení se běžně používá polykarbonát, ale stříšku lze zastřešit i asfaltovým šindelem. 

Stříška nad dveře je prvek funkční, ale i dekorativní
Grafické návrh na střížku nad vchod včetně oplechování
Instalace sestavené stříšky nad vchodové dveře není pro naše montéry nic složitého
Dřevěná stříška kotvená pomocí chemické kotvy a závitových tyčí
Polykarbonát na krokve připevněn pomocí přítlačných lišt  a Fasto šroubů
Boční strany stříšky olemovány hliníkovou lištou - ochrana  proti pronikání vlhkosti do vnitřku komůrek
Pozinkovaný přechodový plech upravený podle zdi instalovaný pro ochranu proti dešťové vodě.