Výroba a montáž atypického dřevěného domku na nářadí

Výroba a montáž atypického dřevěného domku na nářadí

Pan Ivo nás požádal o výrobu a montáž přístavku k domu, který má sloužit jako odkládací prostor na zahradní nářadí a další drobný materiál. Současně se tím využije jinak nepříliš praktický prostor u obytného domu v rohu pozemku. Pod zahradní domek na nářadí  si zákazník připraví zámkovou dlažbu, ale uvnitř domku chce mít podlahu z impregnovaného dřeva. V místě prostupu k instalaci musí  být vyroben dřevěný poklop, který bude v rovině podlahy.  Po zaměření byl naším technikem vytvořen grafický návrh, který se zákazníkovi líbil. 

Na atypický zahradní domek jsme nechali připravit

  • hoblovaný hranol 90 x 40 mm na podkladový rošt
  • hoblovaný hranol 90 x 40 mm na konstrukci domku
  • hoblovaná palubka o síle 19 mm na podlahu
  • hoblované prkno s fazetou 19 x 140 mm na stěny a střešní záklop

Naši truhláři vyrobili podkladový rošt z tlakově impregnovaného hranolu, který lépe odolá vlhkosti. Konstrukce přístavku je vyrobena ze smrkových hranolů 90 x 40 mm a palubek o síle 19 mm. Na dílně jsme připravili jednotlivé stěnové panely, které budou na místě již jen sestaveny k sobě a dvoukřídlé dveře. Připravené dřevěné prvky jsou natřené silnovrstvou lazurou v odstínu teak.

Před počátkem montáže domku na nářadí si zákazník zajistil odstranění keřů rozrostlých do prostoru dlažby. Na připravenou zámkovku jsme položili podkladní rošt z impregnovaných hranolů. Dřevěné stěny byly sestaveny z předmontovaných panelů. Dvě stěny pak tvoří zdi obytného domu. Střešní krokve drží pozednice upevněná na zdi domu. Sklon střechy přístavku kopíruje sklon střechy domu a samotná střecha je pokrytá asfaltovým šindelem v červené barvě. Nad střechou dřevěného domku je vyveden výdech digestoře z domu. Střešní krytinu doplňuje oplechování obvodu střechy z pozinkovaného plechu a plastový okap hnědé barvy.

Součástí domku na nářadí jsou dřevěné dvoukřídlé dveře, kdy jedna část je jištěna horní a dolní dveřní zástrčí, druhá polovina na kliku se zámkem.
Dřevěný domek je napojen na obytný dům.
Okraj střechy je ukončen plastovým okapem v hnědé barvě
V místě prostupu k instalaci bude vyroben dřevěný poklop, který bude v rovině podlahy
Povrchová úprava dřevěných částí  byla provedena v odstínu teak
Okraje střechy pokryté červeným šindelem jsme zakončili oplechováním
Napojení dřevěného domku na obytný dům
Střešní krokve drží pozednice upevněná na stěnu domu. Sklon střechy přístavku kopíruje sklon střechy domu