Výroba a montáž dřevěné pergoly u plotu z gabiónu

Výroba a montáž dřevěné pergoly u plotu z gabiónu

Paní Barbora z Prahy Břevnova navštívila naši kamennou prodejnu v Tachlovicích za účelem nákupu krmení pro rybičky, ale když prošla naším areálem a viděla, že děláme hodně věcí ze dřeva, požádala nás o výrobu a montáž nějaké jednoduché pergoly. Technik Jiří si se zákaznicí domluvil termín návštěvy přímo u ní na pozemku. Zjistil, že u plotu z gabionů má již vybetonovanou plochu jako dělanou pro stavbu zahradní  pergoly. Prostor přeměřil a vrátil se zpět do kanceláře. Na počítači vytvořil několik řešení a poslal je zákaznici, aby si sama vybrala pro ní to nejlepší. 

Na výrobu dřevěné pergoly bylo na truhlárně přichystáno

  • hranol 12 x 12 cm na stojky
  • hranol 6 x 12 cm na pozednice
  • hranol 6 x 16 cm na krokve
  • čelní prkno 1,9 x 9,4 cm

Na výrobu zastřešené pergoly bylo použito perfektně vysušené smrkové dřevo, které bylo do hladka ohoblováno. Na lakovně se provedla povrchová úprava dle přání zákaznice a to 1 x nátěr impregnací Xyladecor Xylamon HP a 2 x nátěr vrchní lazurou Xyladecor Classic HP v barvě Teak.

Montážní parta naložila na míru nařezané a povrchově ošetřené dřevo, kotvící a spojovací materiál a desky teploreflexního polykarbonátu včetně zakončovacích hliníkových lišt do auta a vyrazila do Břevnova. Montáž na místě byla velice rychlá, protože když máte vše důkladně připraveno, jde práce od ruky. Nejvíce času zabralo zabetonování úchytu "H" pro stojky pergoly vedle vybetonované plochy u plotu. Do úchytů byly připevněny stojky pergoly. Na stojky přišly pozednice a na pozednice byly namontovány krokve. Na krokve pomocí hliníkových přítlačných lišt a Fasto šroubů s krytkou byl připevněn komůrkový polykarbonát, který byl po okrajích ukončen hliníkovým "U" profilem. Na přední a zadní část pergoly bylo ještě přichyceno čelní prkno tzv. blenda.

Paní Barbora byla velice spokojena hlavně proto, že s přicházejícím létem bude moc prostor na zahradě s rodinou plně využívat.

Kotvení zahradní pergoly vedle betonové desky na zemní vruty BAYO.S s fixní patkou
Grafické zpracování pergoly i s rozměry naším technikem Jiřím
Grafický návrh pergoly u plotu z gabionu
Boční pohled na zahradní pergolu
Pohled na pergolu ze sousedního pozemku
Stojiny pergoly byly vyrobeny ze smrkového hranolu 12 x 12 cm
Po obvodu byl komůrkový polykarbonát  zakončen hliníkovou krycí lištou
Jako krytina byl zvolen teploreflexní komůrkový polykarbonát o síle 10 mm.
Pergola byla postavena na zahradě mezi vzrostlými stromy
Polykarbonát byl na krokve připevněn pomocí Al lišt s Fasto šroubem s krytkou