Výroba a montáž dřevěného můstku do zahrady

Výroba a montáž dřevěného můstku do zahrady

Paní Jitka má velikou a zároveň velmi členitou zahradu. Pro překonání terénních nerovností potřebuje vyrobit dřevěnou lávku. Obrátila se na nás, zda bychom ji byli schopni nějakou vyrobit. A protože my jsme firma, která se dřevovýrobou zabývá, není to pro nás žádný problém. Technik si byl místo realizace prohlédnout a zaměřit. Vyhotovil grafický návrh s cenovou kalkulací. Návrh se paní Jitce líbil a výroba mohla být zahájena.

Dřevěný můstek se skládá

  • oblouk - nosník - slepené hranoly do široké spárovky
  • pochozí prkna ze sibiřského modřínu o síle 27 mm
  • smrkové postranní sloupky
  • dřevěné madlo

Výroba a montáž zahradní lávky

Dřevěné můstky na zahradu vyrábíme ze  smrkového dřeva a jakýchkoliv rozměrů. Lávka může být použita na zahradě k přemostění potůčku nebo terénní nerovnosti nebo jako dekorační prvek. Zábradlí lávky lze volit ze dvou variant - konopné lano provlečené mezi sloupky nebo dřevěné madlo. V grafickém návrhu bylo použito právě lano, zákaznice se z důvodu vyšší bezpečnosti rozhodla pro dřevěné madlo. 

Nosníky lávky byly vyrobeny slepením několika smrkových hranolů do široké spárovky. Ze spárovky byl vyříznutý požadovaný oblouk. Takto vyrobené nosníky jsou vhodné pro nižší zatížení. Na oblouky byla připevněna nášlapná prkna ze sibiřského modřínu. Do bočních stran lávky byly přišroubovány sloupky ze smrkového dřeva. V horní části je lávka ukončena dřevěným madlem vyrobeným ze smrkového hranolu. 

Takto vyrobenou lávku v přírodním provedení jsme předali paní Evě. Zákaznice si od nás nepřála ani povrchovou úpravu ani usazení do terénu. Povrchovou úpravu si chtěla sladit s prvky, které již v zahradě má. Pro usazení do terénu si přece jen  od nás koupila zemní vruty, které jsme jí doporučili. 

Dřevěné lávky vyrábíme dle požadavku zákazníka v různých rozměrech.
Grafický návrh na dřevěný můstek s lanovým zábradlím.
Seříznutí sloupku pro zábradlí v dolní části, aby sloupky moc nevyčnívaly.
Seříznutí sloupku v horní části pro dřevěné madlo zábradlí.
Ještě zbývá ze sibiřského modřínu nařezat pochozí prkna.
Detail slepených hranolů do široké spárovky.
Díly na výrobu dřevěného můstku s dřevěným madlem.
Nosníky a sloupky můstku připravené pro sešroubování.
Některé můstky vyrábíme se zábradlím na jedné straně, jiné s obou stran.