Výroba a montáž dřevěného oplocení ze zástěn Modern v průčelí domu

Výroba a montáž dřevěného oplocení ze zástěn Modern v průčelí domu

Paní Jiřina nás oslovila s požadavkem na výrobu a montáž oplocení, respektive výrobu dřevěné okrasné části plotu v průčelí domu. Po zaměření připravených vyzděných sloupků naším technikem Janem si zákaznice vybrala provedení v podobě zahradních zástěn Modern.

Jedná se o dělící stěny, kde rám tvoří smrkový masiv o rozměru 4 x 9 cm . Samotný rám je v rozích spojený na čep a dlab. Rohy zástěny jsou zakulacené, aby se voda a tající sníh zachytávaly na povrchu co nejméně. Rovněž tak i všechny ostré hrany mají zkosení - fazetu. 

Dělící stěny Modern musely být rozměrově poupraveny, protože podezdívka i sloupky byly předem připraveny v atypickém rozměru.

Řešení dřevěného oplocení

  • 4 x dělící stěny Modern s plátovanou mřížkou
  • 1 x dělící stěna Modern plná
  • 1 x vstupní branka
  • 1 x pojezdová vrata

Výplní uprostřed rámu je smrková BIOdeska. Jedná se o tři 6mm spárovky lepené přes sebe křížem voděstálým lepidlem. Na pohledové straně zástěny jsou vyfrézované drážky po deseti centimetrech, které vytváří dojem, že je zástěna sestavena z jednotlivých palubek. Na středu čtyř zástěn je pak ozdobná trojúhelníková výplň s plátovanou mřížkou. Ta má oko ve velikosti 10 x 10 cm a i laťky na mřížkách (3 x 1,3cm) mají fazetku ze všech stran.

Povrchovou úpravu na zástěnách si zákaznice vybrala v tmavě hnědém odstínu dřevolazurou Herbol.

Vyrobené a naimpregnované zástěny montážní tým odvezl na místo realizace. Instalace zástěn do betonových sloupků byla provedena na vratové šrouby. Výplň branky a pojezdových vrat za pomoci textových šroubů a chemické kotvy. Montáž proběhla rychle a zákaznice byla velice spokojena.

Dřevěné plotové zástěny se vyrábí buď plné nebo s ozdobnou trojúhelníkovou výplní
Grafické zpracování zakázky včetně rozměrů pro výrobu
Součástí zakázky byla též branka a pojezdová vrata
Celkem bylo vyrobeno 1 584 cm  dřevěného oplocení
Pojezdová vrata doplněna o vymezovací hranol o průřezu 9 x 9 cm a výšce 150 cm