Výroba a montáž dřevěných plotových zástěn v délce osmi metrů

Výroba a montáž dřevěných plotových zástěn v délce osmi metrů

Majitelé jednoho z pražských hotelů nás požádali o návrh řešení na odstínění a hlavně zachování soukromí hotelových hostů. Kolega Vítek zaměřil prostor a zjistil podrobné požadavky. Zjistil, že pozemek je oplocený nevzhledným kovovým plotem, ale dle majitelů tento plot by měl zůstat zachovaný a nově vyrobený dřevěný plot tento kovový pouze zakrýt. Po návratu do kanceláře vytvořil Vítek několik návrhů. Pro odstínění od rušné ulice nejvíc vyhovovaly dřevěné plotové zástěny.  

Výroba dřevěných plotových zástěn

  • hranoly 90 x 90 mm jako stojky
  • hranoly 70 x 40 mm na které budou našroubována prkna 
  • prkna pro zástěnu o síle 18 mm

Dle návrhu našeho technika bylo na truhlárně nařezáno pět sloupků o průřezu 9 x 9 cm, které mají nahoře zakončení špičkou proto, aby se dešťová voda nezadržovala na rovné ploše a nedocházelo tak k předčasnému poškození dřeva. Sloupky se použijí jako opora plných plotových zástěn. Zástěny byly vyrobeny tak, že na sloupky 4 x 7 cm se z obou stran našroubovaly prkna o síle 18 mm tak, aby se překrývaly a neprůhledné stěny v maximální míře zajistily soukromí.

Ještě před samotným smontováním stěn se hranoly i prkna zástěn na lakovně povrchově upravily, aby se ochránily před vlivy počasí.  

Termín samotné montáže byl domluven na konec února, aby již v létě bylo zajištěno soukromí hotelových hostů v prostoru zahrady. Nejprve se do zámkové dlažby upevnily pozinkované úchyty tvaru "L" do kterých se našroubovala opora pro sestavené plotové zástěny. Krajní sloupky se do zdi domu a původní zděné zídky přichytily na závitovou tyč. Pak jen stačilo mezi hranoly našroubovat čtyři díly plných plotových zástěn. Celková délka plotu byla 8 metrů a výška 2,5 metru.

Výroba a montáž plných plotových polí s povrchovou úpravou  trvala cca dva měsíce
Grafický návrh plného plotu s rozměry jednotlivých polí
Barevné zpracování dělících stěn plotu
Sloupky plotu jsou do zámkové dlažby přichyceny pomocí pozinkovaného úchytu tvaru
Zakončení plotového sloupku špičkou z důvodu odtoku dešťové vody.
Kotvení hranolů pro plotové zástěny do zdi domu
Detail kotvení sloupku plotové zástěny
Poslední dva sloupky byly kotveny mimo zámkovou dlažbu
Přichycení sloupku do zděné zídky pomocí závitových tyčí s podložkou a matkou
Plotové zástěny vyrobeny z prken o síle 18 mm