Výroba a montáž dřevěných plotových zástěn v délce osmi metrů

Výroba a montáž dřevěných plotových zástěn v délce osmi metrů

Majitelé jednoho z pražských hotelů nás požádali o návrh řešení na odstínění a hlavně zachování soukromí hotelových hostů od poměrně rušné ulice. Kolega Vítek si domluvil termín návštěvy, aby zjistil požadavky zákazníků a popřípadě zaměřil prostor o který se jedná. Zjistil, že pozemek je oplocený nevzhledným kovovým plotem, ale dle majitelů tento plot by měl zůstat zachovaný a nově vyrobený dřevěný plot tento kovový pouze zakrýt. Po návratu do kanceláře vytvořil Vítek několik návrhů odstínění i s rozměry.

Výroba dřevěné plotové zástěny

  • hranoly 90 x 90 mm jako stojky
  • hranoly 70 x 40 mm na které budou našroubována prkna 
  • prkna pro zástěnu o síle 18 mm

Dle návrhu od našeho technika bylo na truhlárně nařezáno pět sloupků o průřezu 9 x 9 cm, které mají nahoře zakončení špičkou proto, aby se dešťová voda nezadržovala na rovné ploše a nedocházelo tak k předčasnému poškození dřeva. Sloupky budou použity jako opora plných plotových zástěn. Zástěny byly vyrobeny tak, že na sloupky 4 x 7 cm byly z obou stran našroubována prkna o síle 18 mm tak, aby se překrývala a stěny byly tak neprůhledné a v maximální míře zajistily soukromí.

Ještě před samotným smontováním stěn byly hranoly i prkna zástěn předány na lakovnu k provedení povrchové úpravy v podobě impregnace a dvěma nátěry tenkovrstvou lazurou. Tyto nátěry slouží k ochraně dřeva před vlivy počasí. 

Termín samotné montáže byl domluven na konec února, aby již v létě bylo zajištěno soukromí hotelových hostů v prostoru zahrady. Nejprve byly do zámkové dlažby vpraveny pozinkované úchyty tvaru "L" do kterých se našroubovala opora pro sestavené plotové zástěny. Krajní sloupky byly do zdi domu a původní zděné zídky přichyceny na závitovou tyč. Pak jen stačilo mezi hranoly našroubovat  plné plotové zástěny sestavené ze čtyř dílů. Celková délka plotu byla 8 metrů a výška 2,5 metru.

Výroba a montáž plných plotových polí s povrchovou úpravou  trvala cca dva měsíce
Grafický návrh plného plotu s rozměry jednotlivých polí
Barevné zpracování dělících stěn plotu
Sloupky plotu jsou do zámkové dlažby přichyceny pomocí pozinkovaného úchytu tvaru
Zakončení plotového sloupku špičkou z důvodu odtoku dešťové vody.
Kotvení hranolů pro plotové zástěny do zdi domu
Detail kotvení sloupku plotové zástěny
Poslední dva sloupky byly kotveny mimo zámkovou dlažbu
Přichycení sloupku do zděné zídky pomocí závitových tyčí s podložkou a matkou
Plotové zástěny vyrobeny z prken o síle 18 mm