Výroba a montáž dvou mříží Jana atypických rozměrů

Výroba a montáž dvou mříží Jana atypických rozměrů

Zákazník Saša nás požádal o výrobu a instalaci krátkého plotu s vrátky nejlépe z dřevěných mříží. Po zaměřen prostoru jsme pro zákazníka měli návrh v podobě dvou rozměrově upravených dřevěných mříží Jana. Dřevěné mříže používáme především do pergol a altánů, ale můžou být použity i volně v prostoru zahrady. Velmi často se taky používají jako opora pro popínavé rostliny nebo slouží na oddělení prostoru - jako plot.

Mříž Jana má pevný dřevěný rám 4 x 4 cm do kterého je vsazena mříž z latí se sbíjeným spojem - latě jsou pokládány na sebe a sestřeleny k sobě pozinkovanou sponou. Velikost oka je 5 x 5 cm. Jedná se o nejběžnější a nejjednodušší způsob spoje s vysokou pevností.

Na výrobu plotu z dřevěných mříží Jana jsme použili

  • mříž Jana atypický rozměr 168 x 145 cm - plot
  • mříž Jana atypický rozměr 89 x 145 cm - vrátka
  • dva plotové sloupky zakončené fazetou

Na výrobu mříží i plotových sloupků jsme použili dobře vysušené smrkové dřevo. Povrchová úprava na lakovně byla provedena ručně, štětcem, aby se impregnace i tenkovrstvá lazura v odstínu lískový ořech dostala všude. Vrátka jsme doplnili na jedné straně panty, na druhé klikou a zámkem.

Montáž u zákazníka proběhla velice rychle. Plotové sloupky naší montážníci ukotvili na zeď domu a cihlovou zídku přes chemickou kotvu a závitové tyče. Pomocí kovových úhelníků na tato sloupky přichytily ozdobnou mříž a vrátka z dělících stěn Jana a zakázka byla předána zákazníkovi. 

Povrchová úprava dvou dělících mříží byla provedena v odstínu lískový ořech
Grafický návrh dělících mříží pro oddělení pozemků
Plotový sloupek pro uchycení dřevěné mříže uchycen do cihlové zdi přes chemickou kotvu a závitovou tyč
Dělící mříž Janna je vyrobena z pevného rámu a latí se sbíjeným spojem