Výroba a montáž nízkého dřevěného plotu k obchodnímu centru

Výroba a montáž nízkého dřevěného plotu k obchodnímu centru

Byli jsme osloveni jedním obchodním centrem v Praze abychom vyrobili a namontovali nízký plot ze dvou stran k jejich obchodu. Plot by měl ohraničit pozemek patřící k budově obchodu. Na jedné straně firma počítá z vybudováním cukrárny s venkovním posezení pod zastřešením, z druhé strany jim většina zákazníků parkuje těsně u obchodu a to se jim nelíbí.

Stejně se na místo dostavil náš technik, aby zjistil podrobnosti, ohledně přesného rozměru co se týče délky a výšky plotu a podkladu do kterého by měly být kotveny jednotlivé plotové sloupky. V podstatě se jednalo o cca 50 metrů plotu vysokého 80 cm. A tak jak děláme zakázky veliké, typu zastřešené rohové pergoly nebo montované chaty, uděláme i nízký plot nebo ozdobnou mříž.

Na dřevěný plot truhláři připravili

  • plotová plaňka s horním zakončením frank
  • plotový rýgl
  • plotový sloupek se zakončením špice

Na výrobu plotu jsme použili dokonale vysušené a dohladka ohoblované smrkové dřevo. Zakončení plotových sloupků ve tvaru špice se používá z důvodu, aby dešťová voda nebo tající sníh nezůstávaly ležet na ploše sloupku, stékaly dolů a nenarušovaly strukturu dřeva. Povrchovou úpravu na lakovně jsme provedli nejprve impregnací a dvěma nátěry lazurou v odstínu mahagon.

Plotové dílce jsme ve firmě předmontovali do rozměrově daných polí. To znamená, že na plotový rýgl jsme přišroubovali kovovými vruty určený počet plotových planěk. Takto předpřipravené dílce připevníme kovovými úhelníky na plotové sloupky.

Instalaci plotových sloupků jsme k podkladu kotvili na zemní vruty Krinner KSF U. Vruty jsme do podkladu nejprve pomocí elektrické převodovky zavrtali a následně zabetonovali. Po vytvrdnutí betonu již zbývalo pouze připevnit plotové dílce a zakázka byla hotová. 

Povrchová úprava celého plotu základní  impregnací a následně lazurou v odstínu mahagon
Předmontované plotové díly přichycené na plotové sloupky kovovými úhelníky
Zakončení plotových sloupků ve tvaru špice z důvodu, aby dešťová voda stékala z plochy sloupku
Zakončení plotových planěk v horní části si obchodní firma zvolila ve tvaru frank
Na výrobu jsme použili dokonale vysušené smrkové dřevo
Kotvení plotových sloupků na zabetonované zemní vruty